Nohejbalová baráž – Žďár v prvním zápase neuspěl !

kategorie muži dne 04.10.2010

Nohejbalisté PKS okna Žďár nad Sázavou nezvládli první barážové utkání o postup do 1. ligy s celkem SK Bělá. I když na jejich půdě vedli už 2:3, nakonec toto nadějné vedení ztratili ve druhé půlce zápasu. Stínem utkání bylo zranění žďárského smečaře Patrika Srby.   

SK Bělá – PKS okna Žďár nad Sázavou                   5:3 

Úvod utkání nevyšel zcela podle představ týmu z Vysočiny. Vrabec se Srbou v deblu nezachytili počáteční nápor soupeře a od prvních míčů museli dotahovat jeho náskok. Především Patriku Srbovi se nedařilo v útočné fázi, proto ho nahradil David Sobotka. Hra se vyrovnala, přesto první set se již nepodařilo zachránit. V setu druhém se obraz hry změnil a na koni byli tentokrát hosté, kteří ho získali poměrně jednoznačně. Rozhodovat tedy musel až zkrácený třetí set a byla to bitva o každý míč. Vyrovnaný průběh vyvrcholil až do infarktové koncovky za stavu 9:9, bohužel šťastnější hosté poslední bod urvali pro sebe. Bělá se tedy dostala do celkového vedení 1:0 a na řadě byl zápas druhých dvojic. Elitní žďárské duo Hron s Krátkým získalo jednoznačně první set, bohužel set druhý už byl kořistí domácích. Opět se tedy šlo do rozhodujícího třetího setu, ale tentokrát žďárští mladíci nic neponechali náhodě a získali ho v poměru 7:10. Tím se celkový stav srovnal na 1:1 a šlo se do trojic.  

V té první Vrabec s Hronem a Krátkým prožili zápas jako na houpačce, když první set vyprovodili soupeře poměrem 4:10, ale v setu druhém už 8:3 prohrávali. Aleše Vrabce nahradil na pár výměn dorostenec Lukáš Nejedlý a žďárským hráčům se postupně dařilo stahovat náskok Bělé. Do koncovky se vrátil opět zkušenější Vrabec a za vyrovnaného stavu 9:9 opět musela rozhodovat až poslední možná výměna, kterou však nohejbalisté PKS okna přetavili ve své vítězství. Žďárský celek se tím dostal poprvé do celkového vedení 1:2. Ve druhé trojici se představil Sobotka se Srbou a Davidem Nejedlým, první set ještě odehráli poměrně dobře a jenom vlastními chybami o něj v závěru tím nejtěsnějším poměrem 10:9 přišli, bohužel v setu druhém už bylo vše jinak…. Zranění Patrika Srby znamenalo střídání, na hřiště přišel Milan Paul, ale všechny aktéry žďárské trojice jakoby toto zranění srazilo do kolen. Výsledkem byla jednoznačná prohra 10:3, která znamenala pro Bělou srovnání celkového stavu na 2:2.  

Následoval singl a v něm velké želízko žďárského celku – Karel Hron. Jeho soupeřem nebyl nikdo jiný než bývalý extraligový hráč David Rožek. V prvním setu hrál Hron až s příliš velkým respektem, nedařilo se mu především v útočné fázi a kazil velké množství svých úderů – tím tento set ztratil poměrem 10:8. V setu druhém žďárský mladík zpřesnil hru a především přestal kazit svoje útoky, výsledkem bylo přesvědčivé vítězství 6:10. Jako již poněkolikáté rozhodoval set třetí a tam Hron už nikoho nenechal na pochybách, kdo odejde z kurtu jako vítěz. Bělský hráč odešel poražen 5:10 a hosté tím šli opět do celkového vedení 2:3. Bohužel to bylo ze strany žďárského celku všechno!  

 V odvetách trojic nejprve hladce prohrálo trio Sobotka s Paulem a Davidem Nejedlým a po něm se nedařilo ani průraznější ždárské trojce ve složení Vrabec s Hronem a Krátkým. Ti sice dokázali svůj zápas přivést do rozhodujícího třetího setu, ale v něm už byl soupeř nad jejich síly. Bělé se podařil dokonalý obrat v utkání a z celkového stavu 2:3 dokázali otočit výsledek na 4:3! Pokud tedy chtěli nohejbalisté PKS okna Žďár nad Sázavou pomýšlet na úspěch v tomto utkání, museli zvítězit v obou závěrečných odvetách deblů. To se však nepovedlo už v první odvetě, kde elitní žďárské dvojici Hron – Krátký se tentokrát vůbec nedařilo. Žďárští mladíci pod tíhou důležitosti zápasu hráli nervózně a především nedokázali s jistotouu proměňovat svoje útoky – to mělo za následek prohru ve dvou setech se shodným poměrem 10:7. První barážové utkání bylo tedy zakončeno vítězstvím domácích 5:3, kteří mohli slavit první úspěšný krok v záchraně 1. nohejbalové ligy.    

Aleš Vrabec úspěšně blokuje

Komentář trenéra PKS okna Žďár n. S. Milana Pivničky: „Utkání bylo nesmírně vyrovnané, první půlku jsme zvládli skvěle, bohužel od vyhraného singlu Karla Hrona se nám už nedařilo vůbec nic…Psychiku hráčů ještě navíc trochu srazilo zranění Patrika Srby, pro kterého sezóna skončila. Jeho zranění kolene je vážné a do této barážové série již s jistotou nezasáhne. Může nás mrzet dobře rozehraná a prohraná první dvojice Vrabce se Sobotkou, kteří byli k vítězství velice blízko a dále prohraná odvetná trojice Vrabec, Hron, Krátký, ti měli rovněž vyhrát, hráli se slabší formací Bělé a s touto výhrou jsem počítal…. Rovněž v odvetném deblu Hron s Krátkým měli na vítězství. Nebýt těchto zápasů, stav mohl být naprosto opačně, ale na to se nehraje. Musíme sportovně přiznat, že soupeř byl o ten pověstný kousíček lepší, především rozhodla větší zkušenost hráčů Bělé, kteří se již několik let pohybují v prvoligových vodách a je to znát. My máme velice mladý tým, který ještě takové zkušenosti nemá, ale věřím, že už v dalším zápase s Bělou na domácí antuce jim to vrátíme a vynutíme si třetí, rozhodující zápas.“  

Odvetné barážové utkání s SK Bělá odehrají nohejbalisté PKS okna v sobotu 9.10.2010 v domácím prostředí, zápas začíná ve 14 hod. na kurtech na Bouchalkách, v případě nepříznivého počasí se utkání odehraje v tělocvičně 4. ZŠ nad plaveckým bazénem.    

 Další výsledky baráže o 1. nohejbalovou ligu: 

TJ Jiskra Aš : TJ Spartak MSEM Přerov 5 : 3