Rendlíček se stal vítězem letošního Vysmátého léta

kategorie Unitop SKP dne 14.07.2014

Letošním vítězem amatérského turnaje Vysmáté léto se stal tým Rendlíček, který porazil ve finále Žluté lázně A. 

Do našeho nohejbalového areálu zavítalo celkem 14 týmů, kteří byly rozděleni do dvou skupin. Každý tým tak sehrál minimálně šest utkání a o dobrý nohejbal nebyla v sobotu na žďárské antuce  nouze. V základních skupinách se hrálo na dva sety, play-off pak na dva vítězné. O vítězi ve skupině A rozhodoval vzájemný zápas mezi Mazlovci a Obyčtovem. Ten skončil 1:1 a 6:10,10:2 a tak z prvního místa šli do pavouka Mazlovci se ziskem 9 bodů. Třetí skončil ve skupině tým Jelda a na čtvrtém nakonec se sedmi body Přibyslav. Ti přetlačili Žluté lázně B až o získané míče. Jejich vyrovnanost vystihuje vzájemný zápas 1:1, 7:10 a 10:7, zisk 7 b, sety taktéž shodný – 7:5. Rozhodovali tedy až míče a tam už rovnost nenastala. Jednodušší počítání bylo ve skupině B. Vítězem se stal tým Žlutých lázní A před Rendlíčkem, třetí bylo Nové Město n.M. a čtvrté postupové místo si zajistili Plácalové.

Velkým překvapením bylo úvodní utkání play-off mezi týmy Mazlovci a Plácalové. Vítěz základní skupiny musel sklopit hlavy před rodinným klanem Krunertů. Z dalších utkáních postoupily do semifinále týmy Rendlíček, Žluté lázně A a Nové Město, kteří vyhrály své zápasy vždy ve dvou setech. Dva sety stačily i Rendlíčku a Žlutým lázním v semifinále, kteří porazily tým Plácalů resp. Nové Město a postoupily do finále. Před finálovým soubojem proběhlo utkání o 3. místo. Plácalové zdolali Nové Město ve dvou setech a mohli se radovat z dosti pro ně překvapujícího výsledku. Finálová bitva proběhla na tři sety a rozhodoval až poslední míč za stavu 9:9 ho nakonec přetlačil k sobě Rendlíček, který tak za sebou nechal Žluté lázně A.

Byl vyhlášen i nejlepší hráč turnaje. Stal se jim hráč Rendlíčku Marek Novotný.

Výsledky:  

čtvrtfinále: 

Mazlovci – Plácalové  0:2 (6:10, 9:10)

Jelda – Rendlíček 0:2 (8:10, 8:10)

Žluté lázně A – Přibyslav 2:0 (10:7, 10:5)

Obyčtov – Nové Město na Mor.  0:2 (7:10, 8:10)

semifinále:

Plácalové – Rendlíček 0:2 (5:10, 6:10)

Žluté lázně A – Nové Město na Mor. 2:0 (10:6, 10:9)

o 3. místo:

Plácalové – Nové Město na Mor. 2:0 (10:6, 10:9)

o 1. místo:

Rendlíček – Žluté lázně A 2:1 (9:10, 10:7, 10:9)

Celkové pořadí:

1. Rendlíček (Novotný M., Merta, Novotný M.)

2. Žluté lázně A (Holčák, Šída, Štědronský)

3. Plácalové (3x Krunert)

4. Nové Město na Mor. (Bukáček, Hubáček, Krontorád)

Závěrem chci poděkovat všem zúčastněným za hru a zdárný průběh turnaje bez deště. O udírnu se příkladně staral Vlasta Elbl, zapisovatel Míra Pohanka se zhostil úkolu taktéž na jedničku a po celou dobu turnaje obsluhoval skvěle občerstvovací stanici Milan Pivnička. Díky.

Fotky z turnaje si můžete prohlédnou v tomto odkazu ZDE.

autor článku, fotek a vedoucí turnaje:  Petr Jelínek