Na Hané vedli Okenáři 4:1, nakonec přivezli pouze bod

kategorie muži dne 05.06.2017

Tým PKS oken odjel na Hanou opět s torzem sestavy, ke zdravotně indisponovanému Musilovi se Sládkem přibyl studijně zaneprázdněný David Nejedlý a vykartovaný Kysilka.

V první dvojici trenér Žďáru s vítězstvím moc nepočítal, ale nakonec Lukáš Nejedlý s Voldřichem padli proti elitnímu deblu Ivanovic až ve třech setech – 1:0. Korekci stavu zřídil s přehledem Staněk s Brychtou ve druhé dvojce – 1:1. Následující obě trojice šly za týmem z Vysočiny a u obou to bylo až po boji ve třetím setu, zvlášť důležitá byla ale výhra Löfflera s Brychtou a nahrávačem Voldřichem proti lepší trojici Rozvízu – 1:3. Ve střední pasáži utkání se body dělily – nejprve Löffler se Šoupalem zvládli utkání ve třetím deblu a poté domácí Zemánek nezaváhal se žďárským Brychtou v singlu – 2:4. Odvety trojic dopadly rovněž smírně, když elitní domácí trio si tentokrát poradilo, ale horší domácí sestava na trojku PKS oken neměla – 3:5. Žďár měl již v tuto chvíli jistou remízu, ale cílem bylo samozřejmě vyhrát. Bohužel se to ale nepodařilo. Staněk s Brychtou v první odvetě dvojic bojovali, ale s elitní domácím duem padli v koncovce třetího setu – 4:5. Výhru ještě mohl zachránit Lukáš Nejedlý s Voldřichem, ale na mohutně finišující domácí už neměli – 5:5.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu:„Velký problém nám dělal ohraničený herní prostor a silně nahuštěný míč, díky tomu naše příjmy podání byly místy tragické. Od toho se odvíjely další nepřesnosti na nahrávce, takže někdy to bylo hodně upracované. Vzhledem k naší okleštěné sestavě a dalším zdravotním komplikacím hráčů během zápasu bychom remízu asi brali, ale po vývoji utkání, kdy jsme i 1:4 vedli, je celkový výsledek pro nás trochu zklamáním“.

NK Rozvíz Slovan Ivanovice na Hané –  PKS okna Žďár nad Sázavou   5:5

Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4, 3:5, 5:5

Sestava Žďáru: Löffler, Šoupal, Brychta, Voldřich, Staněk, Nejedlý L., Pešek

Počet diváků: cca 20