Další plichta Okenářů, tentokrát s Holubicemi

kategorie muži dne 12.06.2017

Oba týmy nenastoupily k utkání kompletní, takže trenéři Holubic i Žďáru museli sáhnout k improvizovaným sestavám.

V úvodních dvojicích se body dělily – nejprve Žďár snadno prohrál ve dvou setech, ale toto zaváhání bylo napraveno v deblu druhém, kde Staněk s Brychtou vydřeli vítězství až v rozhodujícím třetím setu – 1:1 na zápasy.

Situace jako přes kopírák se opakovala i ve trojicích, zde však hráči PKS oken zvládli tu první a ztratili druhou – 2:2. V tuto chvíli domácí tým přidal plyn a ovládl středovou pasáž utkání. Nejprve padnul Löffler se Šoupalem ve třetím deblu a poté opět Šoupal nestačil na bývalého mistra světa z této disciplíny Petra Bubniaka. Domácí se tak dostali do trháku 4:2 na zápasy a nad žďárským družstvem se začala stahovat mračna. Tento nelichotivý vývoj ale odmítly obě žďárské trojice v odvetách a opět srovnaly celkový stav na 4:4, takže se prakticky začínalo od začátku. Následovaly odvety dvojic, kde hned v té první na sebe narazily elitní debly obou týmů. Tento zápas se dostal do rozhodujícího třetího setu, kde za stavu 8:8 si domácí Petr Bubniak poranil kotník. Zápas sice dohrál, ale díky tomu dokráčely k vítězství PKS okna – 4:5 na zápasy. Hosté tedy již měli remízu v kapse a o osudu utkání musela rozhodnout druhá odveta dvojic, zde však žďárský Voldřich s juniorem Komínkem neměli na soupeře nárok – 5:5.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu:„Opět jsme museli hodně improvizovat, protože máme několik hráčů mimo hru. Proto jsme do jedné půlky sestavy postavili to nejlepší, co jsme měli a spoléhali, že si svoje body uhrají. Což se také stalo, i když je třeba říci, že v kritickém momentu celého utkání, první odvetě dvojic, se zranil Petr Bubniak a bylo to za osmiček ve třetím setu, kdyby k tomuto nedošlo, mohlo to dopadnout jakkoli…. Petrovi přeji brzké uzdravení a doufám, že to nebude nic vážného“.

R.U.M. NK Holubice  –  PKS okna Žďár nad Sázavou   5:5

Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:4, 4:5, 5:5

Sestava Žďáru: Nejedlý L., Šoupal, Brychta, Voldřich, Staněk, Komínek, Löffler

Počet diváků: cca 20