Holice potvrdily ve Žďáru svou dominanci ve 2. lize

kategorie muži dne 19.06.2017

V dalším kole druhé nohejbalové ligy zavítal do Žďáru nad Sázavou velký favorit celé soutěže a hlavní aspirant na postup, tým T.J. Sokol Holice, jehož hlavními oporami jsou reprezentanti ČR Jakub Mrákava a Pavel Kop. Loni do tohoto týmu odešli i tři hráči PKS oken – Martin Krátký, Martin Červinka a Milan Paul, takže z těchto důvodů mělo utkání velký náboj.

V první dvojici se domácí Brychta s Kysilkou hledali, takže soupeř si utkání pohlídal a s přehledem zvítězil ve dvou setech – 0:1. Ve dvojici druhé to byl bratrovražedný boj, David Nejedlý se Šoupalem se totiž postavili proti svým ještě loňským spoluhráčům Krátkému a Paulovi.Tento zápas byl velice vyrovnaný a musel rozhodovat až poslední míč za stavu 9:9 ve třetím setu, kde hráči PKS oken ho nakonec urvali pro sebe – 1:1. Následovaly trojice. V té první Löffler s Voldřichem a Brychtou padli v koncovkách obou setů, druhá ve složení Kysilka, David Nejedlý a Šoupal hrála daleko vyrovnaněji a dostala se až do třetího setu, ale jeho závěr zkušenější hosté přetavili do vítězné tečky – 1:3. Střední pasáž utkání získali opět hosté z východních Čech, nejprve třetí dvojici a po něm i singl, čímž se dostali do komfortního vedení 1:5. V první odvetě trojic Löffler s Voldřichem a Brychtou ztratili jednoznačně první set, druhý získali tím nejtěsnějším poměrem, ale v tom třetím hosté sešlápli plyn a nakonec domácí porazili – 1:6.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu:„Přestože jsme utkání s vysoce favorizovaným soupeřem prohráli, nevypustili jsme ho a bojovali. Ve třech dílčích zápasech jsme se dostali až do koncovky třetího setu. Škoda, že jsme získali jenom jednu, mohli jsme utkání protáhnout a celkový stav alespoň trochu korigovat…“.

PKS okna Žďár nad Sázavou – T.J. Sokol Holice  1:6

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6

Sestava Žďáru: Nejedlý D., Nejedlý L., Šoupal, Kysilka, Brychta, Voldřich, Komínek, Löffler

Počet diváků: cca 50