Okenáři po letní pauze porazili Vsetín B

kategorie muži dne 28.08.2017

V posledním kole druhé nohejbalové ligy už oběma soupeřům o nic nešlo, domácí měli zajištěn poklidný střed tabulky, hostům už zase nemohlo utéct play-off o postup do první ligy. Družstvo PKS oken nastoupilo bez smečařských tahounů Löfflera a Staňka, ale ani Vsetín nebyl zdaleka kompletní.
Žďár po první dvojici prohrával 0:1 na zápasy, když Kysilka s Davidem Nejedlým udělali v každém setu pouze jednu chybu, ale soupeř toho dokázal v nejtěsnějších koncovkách využít. Srovnání celkového stavu na 1:1 zařídil Brychta se Šoupalem pohodovým vítězstvím nad druhým deblem Vsetína. Tým PKS oken pak přidal plyn a ovládl obě trojice – 3:1. O další navýšení stavu na 4:1 se postarala třetí domácí dvojice ve složení Voldřich s juniorem Komínkem. Za záchrannou brzdu zatáhl vsetínský Mikula v singlu, který domácímu Šoupalovi nepovolil vůbec nic – 4:2. Následovaly odvetné trojice, které přinesly zřejmě největší boj celého zápasu. Nejprve Kysilka se Šoupalem, Komínkem a střídajícím Lukášem Nejedlým přetlačili hosty v samotných koncovkách, kde především střídání Nejedlého se vyplatilo, jeho blok byl pro vsetínské smečaře dlouho nepřekonatelnou překážkou. Po nich vydřelo vítězství i trio Voldřich, Brychta a David Nejedlý, kdy v prvním setu se na nahrávce protočil Musil. Domácí tak ukončili sezónu vítězstvím 6:2, která jim potvrdila 4. místo v druholigové tabulce.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu:„ V utkání už sice o nic nešlo, ale samozřejmě jsme chtěli vyhrát, což se nakonec podařilo. S výkonem týmu jsem spokojen, všichni bojovali a nechali na hřišti všechno. Chtěl bych vyzdvihnout výkon bratrů Nejedlých a rovněž Kysilku, který byl tahounem ve své trojici“.

PKS okna Žďár nad Sázavou – NK CLIMAX Vsetín „B“   6:2

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 4:1, 4:2, 6:2

Sestava Žďáru: Nejedlý D., Nejedlý L., Šoupal, Kysilka, Brychta, Voldřich, Komínek, Musil

Počet diváků: cca 30