Druhá liga zahájila letošní sezónu, Okenáři dovezli bod z Příšovic

kategorie muži dne 03.04.2018

V prvním zápase nové druholigové sezóny ovládl domácí tým úvodní dvojice, ale tu druhou až ve třetím setu nejtěsnějším poměrem 10:9, takže na ukazateli celkového skóre před zápasy trojic visel stav 2:0.

Ve trojicích se body dělily – nejprve Kysilkova sestava se Šoupalem a Benešem, kterého v průběhu zápasu střídal junior Komínek, korigovala na 2:1. Druhé trio domácích ale nedalo Brychtovi, Pospíšilovi a Voldřichovi žádnou šanci a navýšilo celkový stav na 3:1.

Prostřední pasáž utkání patřila ale PKS oknům. V prvním setu třetí dvojice se sice Beneš s Komínkem hledali a došlo ke střídání Beneše za Musila, ale v dalších dvou už tento zápas kontrolovali. Rovněž v singlu Pospíšil nezačal dobře a prohrával již 4:0, ale nakonec šly oba sety za týmem z Vysočiny. Celkové skóre se tak srovnalo na 3:3 a mohlo se začít znovu od začátku.

Odvety trojic probíhaly jako přes kopírák. Kysilkovo trio bodovalo, Brychtovo nikoliv – 4:4.

Příšovický Sokol šel do celkového vedení 5:4 po první odvetě dvojic, kde Brychta s Pospíšilem nenašli na elitní debl domácích žádnou zbraň. O osudu utkání tak musel rozhodnout až poslední možný zápas v podobě odvety druhých dvojic. Kysilka se Šoupalem získali první set, ale druhý jasně ztratili. Rozhodující třetí set gradoval za stavu 9:9, kde žďárský Kysilka si pokoušel vzít příjem podání za Šoupala, domácí Bartoš si však toho všimnul a zariskoval v poslední chvíli servis do protipohybu Kysilky, ale toto podání nakonec skončilo v autu! Tím hráči PKS oken vyválčili v příšovické hale nakonec cennou remízu 5:5.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu:„ Remíza je nakonec asi spravedlivá, zápas byl vcelku vyrovnaný. Domácí tým se opírá o bývalé hráče Mnichova Hradiště, kteří mají svou kvalitu. Body se odtud nebudou vozit lehko, takže s celkovou remízou z venkovního zápasu jsem nakonec spokojený“.

TJ Sokol Příšovice – PKS okna Žďár nad Sázavou  5:5

Průběh utkání: 2:0, 3:1, 3:3, 4:4

Počet diváků: cca 20

autor článku: Milan Pivnička