Okenáři si přivezli ze Zbečníku nelichotivý výsledek 6:1

kategorie muži dne 16.04.2018

Tým PKS oken nastoupil k utkání bez zraněných bratrů Nejedlých a pracovně zaneprázdněného Karla Löfflera, ale ani domácí nebyli kompletní.

Už první set úvodního deblu jakoby předurčoval budoucí obraz hry – 4 nevynucené chyby na útoku měly za následek nejtěsnější prohru 10:9. A když set druhý byl plně v režii domácího Sokola, domácí šli do celkového vedení 1:0. Druhá dvojice Žďáru na elitní duo Zbečníku neměla vůbec nárok – 2:0.

Ve trojicích se body dělily, když nejprve Kysilkova trojice zvítězila ve dvou setech a předvedla za PKS okna nejlepší výkon celého dne, ale poté Brychtova lehce padla – 3:1.

V prostřední pasáži utkání domácí hodně sešlápli plyn – nejprve dokázali urvat koncovku ve třetí dvojici a poté padnul i žďárský Pospíšil v singlu – 5:1.

Domácí tak měli remízu už v kapse a o osudu utkání měly rozhodnout následující odvety. Ale hned v té první Brychtovo trio nenašlo na domácí Sokol žádný recept a když nepomohlo ani dvojnásobné střídání, Zbečník se mohl radovat z jednoznačné výhry 6:1.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu:„Utkání jsme si prohráli sami. Neskutečné množství chyb na příjmu podání a na útoku nás celý zápas srážely dolů. Do příštího utkání máme co zlepšovat“.

T.J. Sokol Zbečník – PKS okna Žďár nad Sázavou  6:1

Průběh utkání: 2:0, 3:1,6:1

Počet diváků: cca 20