Okenáři si připsali první letošní výhru, doma porazili Příšovice 6:2

kategorie muži dne 14.05.2018

Karty před prvním zápasem PKS oken na domácí antuce byly rozdány jasně – hostům chyběl Bartoš, Srba a Jeník, domácí tým zase postrádal dlouhodobě zraněné Martina Šoupala a Lukáše Nejedlého.

Žďár vstoupil do utkání skvěle, tak jako už dlouho ne. Vedení 5:0 se opravdu nevidí tak často. Oba úvodní debly zahrály výborně a především porážka elitního dua soupeře se až tak nečekala. Ve trojicích se situace opakovala jako přes kopírák, kde slabší trio Příšovic padlo jednoznačně, ale i to silnější si nesáhlo na víc než 7 bodů v setu. Dílo zkázy pro hosty dokonal Komínek s Voldřichem ve třetí dvojici a stačilo jim k tomu dva sety, ale v závěru toho druhého musel benjamínka Komínka vystřídat zkušený matador Löffler.

V další pasáži utkání se ale hostující Sokol nadechl k odporu, když ovládl utkání v singlu a první odvetu trojic, ale vždy to bylo až v těsné koncovce rozhodujícího třetího setu – 5:2.

Domácí však nechtěli připustit žádné další komplikace a zápas ukončilo Löfflerovo trio pohodovým vítězstvím ve dvou setech – 6:2.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu:„ Po sérii pěti venkovních utkání jsme konečně první zápas hráli doma a bylo to znát, podali jsme výrazně lepší výkon jak před týdnem na Pankráci. Rozhodující momenty utkání byly dva – jednak vítězství dvojice Brychty s Pospíšilem proti elitnímu deblu Šimáněho s Budkaiem a pak také porážka těchto dvou klíčových hráčů soupeře doplněných o Koška od našeho Löfflerova tria v utkání druhých trojic. Za stavu 5:0 jsme sice ještě povolili hostům určitou korekci stavu, ale pak už jsme si to pohlídali v poslední odvetě trojic“.

PKS okna Žďár nad Sázavou –   TJ Sokol Příšovice  6:2

Počet diváků: cca 80

Kompletní výsledky kola ZDE.

Fotky ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE.

Zápis o utkání k nahlédnutí zde.

autor článku: Milan Pivnička

Přidej komentář