Okenáři prohráli doma těsně se Zbečníkem

kategorie muži dne 28.05.2018

Tým PKS oken nastoupil k dalšímu utkání druhé ligy bez dlouhodobě zraněných Martina Šoupala a Lukáše Nejedlého, ale ani hosté ze Zbečníku se nemohli opřít o kompletní sestavu.

Jeden z rozhodujících momentů mohli diváci shlédnout už v první dvojici, kde Kysilka s Davidem Nejedlým po vyhraném prvním setu vedli v tom druhém už 6:4 a byli na útoku, bohužel ani to nestačilo k výhře. Druhý set nakonec ztratili, stejně jako ten rozhodující třetí – 0:1.

Druhá dvojice Žďáru a stejně tak i první trojice prohrála celkem jasně, když přes 7 bodů v setu se podařilo dostat jenom v jednom z nich – 0:3.

Tento celkový stav nevěstil nic dobrého, za záchrannou brzdu zatáhlo ještě Löfflerovo trio, které zvládlo koncovku třetího setu na jedničku – 1:3.

V prostřední pasáži utkání se body dělily a vždy se rozhodovalo až v těsné koncovce třetího setu, kdy nejprve Löffler s Voldřichem potvrdili svoje zkušenosti a urvali třetí dvojici, pak ale Pospíšil padnul stejným způsobem v singlu – 2:4.

Žďár pak korigoval skóre zápasu v první odvetné trojici a bylo to ve dvou setech, první skončil tím nejtěsnějším poměrem 10:9, ale ve druhém už svého soupeře přejel 10:1 – celkový stav se tak snížil na 3:4.

Druhý rozhodující zápasový moment se udál v následující trojici, kde Löfflerovo trio vedlo v obou setech 8:6, ale nakonec z toho byla prohra dvakrát 9:10 – celkové skóre se tak znovu posunulo na 3:5 pro Sokol, který už tak měl remízu jistou…..

Kysilka s Davidem Nejedlým ještě snížili na 4:5 v první odvetě dvojic, ale v té druhé hosté utkání zavřeli porážkou Brychty a Pospíšila, byť v koncovce třetího setu – 4:6.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „ Utekl nám začátek utkání a nezvládli jsme některé dobře rozehrané zápasy, to byly hlavní příčiny naší porážky. V závěru jsme ještě mohutně bojovali o remízu, ale už to nestačilo. Nezbývá než se dobře připravit na další domácí utkání “.

PKS okna Žďár nad Sázavou –   T.J. Sokol Zbečník  4:6

Počet diváků: cca 40