Úvod sezóny Okenářům vyšel na jedničku

kategorie muži dne 08.04.2019

Úvodní kolo 2. nohejbalové ligy přineslo velice dramatický duel s vítěznou tečkou pro domácí oddíl PKS oken. Sestavy obou týmů doznaly od loňského roku značných obměn, takže jejich skutečné síly se daly těžko odhadovat.

V úvodních dvojicích vsadili valaši na mladé pušky a to se jim vyplatilo. Obě podaly téměř bezchybný výkon a byť v té první domácí Brychta s Pospíšilem padli až posledním možným míčem třetího setu, nebylo to domácím nic platné. Hosté se tedy ujali vedení 0:2 na zápasy a na řadě byly trojice. V té první došlo ke zranění domácího blokaře a smečaře Davida Nejedlého, jehož musel na tomto postu nahradit Brychta. Velká nohejbalová bitva se rozhodovala až v koncovce třetího setu a stejně tak i následující trojice. Obě koncovky ale domácí nakonec urvali pro sebe a tím srovnali celkový stav na 2:2. Prostřední pasáž utkání strhnutí stavu na jednu či druhou stranu nepřinesla a body se v ní dělily. Nejprve žďárská třetí dvojice bez zraněného Nejedlého neměla šanci a padla, ale hned poté domácí Pospíšil přetlačil opět ve třech setech vsetínského Bílého – 3:3. Odvety trojic opět rozuzlení dramatické zápletky nepřinesly, když tým PKS oken získal tu první a vsetínský CLIMAX druhou – 4:4. O osudu utkání tedy musely rozhodnout odvetné debly, kde Žďár získal ten první a jak jinak, než v koncovce třetí sady – 5:4. V tuto chvíli už měli domácí bod za remízu v kapse, ale nakonec brali oba za vítězství, když Novotný s Urubčíkem srazili vsetínského Gebela s Andrísem ve dvou setech – 6:4.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „Krásné utkání bohužel s černou kaňkou v podobě zranění kotníku Davida Nejedlého. Tým ale podal vynikající výkon, všichni neskutečně bojovali a prali se o každý míč, za což zaslouží velkou pochvalu. Vyzdvihnul bych Brychtu s Pospíšilem, kteří prohráli pouze úvodní dvojku za devítek ve třetím setu a pak také nováčky v sestavě Novotného s Urubčíkem. Svou ligovou premiéru zvládli s přehledem a potvrdili, že budou oporami našeho týmu“.

PKS okna Žďár nad Sázavou – NK CLIMAX Vsetín B  6:4

Počet diváků: cca 40