Ve Žďáru proběhly turnaje žáků zařazených do Poháru ČNS

kategorie žáci dne 17.04.2019

Dva turnaje Poháru ČNS trojic mladších a starších žáků jsme uspořádali v tělocvičnách 5. základní školy. Ve starších žácích byla konkurence obrovská, celkem se přihlásilo 21 sestav.

Tři jsme postavili my. Áčko hrálo ve složení Ondra Bukáček, David Krmášek, Filip Němec. Ve skupině kluci prohráli jen se Slavojem Český Brod mix a v boji o postup do čtvrtfinále podlehli MNK Modřice A. Béčko ve složení Adam Bukáček, Matěj Sobotka, Marek Zapletal ve skupině prohráli všechny zápasy, ale kluci bojovali. Měli to těžké, hrálo se na vysokou síť s těžkým míčem a proti o mnoho let starším soupeřům. Céčko ve složení Jakub Horký, Anna Zapletalová a Magdalena Cempírková absolvovalo svůj první nohejbalový turnaj a sbíralo zkušenosti.

Výsledky:

1. Slavoj Český Brod mix

2. TJ Peklo A 3. Climax Vsetín 4. MNK Modřice A

2. TJ Peklo A 3. Climax Vsetín

4. MNK Modřice A

O týden později, na turnaji mladších žáků byla konkurence o něco slabší, přihlásilo se 11 sestav. My jsme postavili áčko ve složení Adam Bukáček, Matěj Sobotka, Marek Zapletal a béčko ve složení Anička Zapletalová, Natálka Sobotková a Fanda Sládek. Přítomným divákům se výkon béčka velmi líbil, všichni tři bojovali a Fanda jako nahravač řídil hru celé trojky. Áčko v základní skupině zcela zbytečně prohrálo s Českým Brodem. Po vítězství v prvním setu 10:5 stejným poměrem prohrálo po vlastních chybách druhý set a ve třetím setu už kluci vedli 9:5. Soupeř se nevzdal, bojoval a výsledek otočil na 9:10. Ve čtvrtfinále pak naši kluci přejeli Dynamo České Budějovice, ale v semifinále čekal obrovský favorit MNK Modřice A s výborným Michaelem Svobodou. Naši se na nic nezmohli a prohráli 0:2. V boji o třetí místo pak porazil Sokol Holice A.