Z pohodového zápasu bylo nakonec drama se šťastným koncem pro Okenáře

kategorie muži dne 23.04.2019

Tým PKS oken se stejně jako v prvním kole musel obejít hned bez tří zraněných hráčů, Davida Nejedlého, Jana Kysilky a Petra Voldřicha, kteří ale budou mimo hru delší dobu.

Úvodní dvojici zvládnul Brychta s Pospíšilem bravurně a soupeře přehrál ve dvou setech, ale srovnání celkového stavu na 1:1 zařídila elitní dvojice hostů Řehák s Kábrtem. Následovaly trojice a Žďár v nich dominoval, když neztratil ani set. Na ukazateli celkového skóre tedy viselo 3:1 pro PKS okna a na řadě byla třetí dvojice. I zde domácí neměli žádný problém a v poklidu navýšili celkový stav na 4:1. V singlu se muselo rozhodovat až ve třetím setu, ale v něm Pospíšil nakonec podlehnul zbečnickému talentu Pohlovi – 4:2. V následující první odvetě trojic si tým z Vysočiny zajistil minimálně remízu, když soupeř opět nekladl výrazný odpor, čímž domácí navýšili celkový stav na 5:2. Poté se však žďárská mašina zasekla. Domácí ztratili druhou odvetu trojic a hned poté i dvojic, takže rázem zbečnický Sokol kontroval na 5:4 a přítomní diváci se začali obávat o vítězství. A vypadalo to, že naprosto oprávněně, protože v poslední dvojici ztratil Novotný s Urubčíkem první set a vyhlídky domácích na celkovou výhru se začaly povážlivě zmenšovat. Druhý set však urvali nejtěsnějším poměrem 10:9 a tato infarktová koncovka se přenesla i do setu třetího, kde nakonec soupeře srazili do kolen v poměru 10:8. Tým PKS oken se tak mohl radovat z celkové výhry 6:4, stejně tak jako v prvním kole proti Vsetínu.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „Do stavu 5:2 jsme měli utkání relativně pod kontrolou, dokonce jsem si mohl dovolit ve trojce i třetí dvojce poslat na hřiště dorostence Petra Peška, který si tím odbyl ligovou premiéru a rozhodně mně nezklamal. Pak se to však trochu zadrhlo, když hosté se vzepjali k poslednímu odporu a snížili na 5:4. V poslední dvojce jsme po prohraném prvním setu byli v koncovce toho druhého kousek od prohry, ale Novotný s Urubčíkem to nakonec zvládli, stejně jako v prvním utkání se Vsetínem. Za výhru jsme rádi, závěr utkání nebyl vůbec jednoduchý“.

PKS okna Žďár nad Sázavou – TJ Sokol Zbečník  6:4

Počet diváků: cca 40