V Příšovicích po skvělém začátku došel Okenářům dech, prohráli 6:3

kategorie muži dne 29.04.2019

Tým PKS oken vstoupil do utkání s loňským celkovým vítězem druhé ligy nebojácně a úvod utkání zvládl na výbornou.

Urubčík s Novotným sice padli s elitním duem domácího Sokola, ale pak na stranu hostů z Vysočiny šly hned tři zápasy za sebou. Druhou dvojici totiž ovládl žďárský Brychta s Pospíšilem a poté i obě trojice se staly kořistí hostů, byť ta první až za devítek ve třetím setu. V tuto chvíli tedy visel na ukazateli celkového skóre stav 1:3 pro PKS okna, což dávalo žďárskému týmu naději na dobrý výsledek. Rozhodující moment utkání přišel ve třetí dvojici, kde Voříšek se Šoupalem prohráli oba sety tím nejtěsnějším poměrem 10:9, když se jim závěrečné útoky nepodařilo proměnit. Domácí snížili na celkových 2:3 a toto vítězství jim vlilo krev do žil. Pak se domácí Bartoš vypořádal se žďárským Urubčíkem v singlu a bylo srovnáno – 3:3. Domácí byli jako polití živou vodou a i následující zápasy šly za nimi. Nejprve obě odvety trojic, byť v té první vzdoroval Brychta s Pospíšilem a Šoupalem až do úplné koncovky třetího setu – 5:3. Zápasový obrat dokonal domácí Sokol v první odvetě dvojic, kde Brychta s Pospíšilem padli opět tím nejtěsnějším poměrem 10:9 ve třetím setu – 6:3.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „Přítomní diváci viděli druholigový nohejbal nadprůměrné úrovně, který se rozhodně musel líbit. Nám patřila úvodní část zápasu, ale od prohrané třetí dvojky domácí přepnuli na vyšší rychlostní stupeň a tento nástup se nám nepodařilo zachytit. Ale svou kůži jsme neprodali lacino, všichni hráči příkladně bojovali a nechali na kurtu všechno“.

TJ Sokol Příšovice – PKS okna Žďár nad Sázavou  6:3

Počet diváků: cca 20