Žďárské “Béčko” začalo vítězně v krajském přeboru

kategorie muži dne 06.05.2019

Po roční odmlce se v sobotu 4.5. na domácím hřišti představila rezerva žďárských nohejbalistů proti Štěpánovu.

V sestavě domácích chyběl pracovně zaneprázdněn pouze Vykoukal, ale pro domácí zápasy bude vždy připraven kmenový hráč “B” mužstva Nejedlý L. První dvojice ve složení Pešek , Nejedlý rozehrála zápas dobře, ve druhém setu si vytvořila dokonce 3 možnosti k ukončení utkání, ale nakonec ho ztratilo ve třetím setu. Do druhé dvojice nastoupili Vaněk a věkem ještě starší žák Krmášek. Po vlažnějším začátku a prohraném prvním setu dokázali kluci bojovností zápas otočit a zvítězili.

První trojice Pešek, Nejedlý , Sládek po prohraném první setu šla opět do Žďáru pouze díky dobrému bloku. 2:1 pro domácí. Do singlu nastoupil dorostenec Pešek a po výkonu jako na houpačce zvítězil ve třech setech. 3:1 pro domácí. Obě otočené dvojice žďárští prohráli i díky prostřídání a stav byl vyrovnán na 3:3.

O výsledku utkání rozhodla závěrečná trojice ve složení Pešek, Nejedlý, Vaněk , která dovedla utkání po špatném prvním setu do vítězného konce až v tom třetím.

Komentář trenéra Františka Sládka k zápasu: Výsledek 4:3 odpovídá tomu, že jsme nastoupili k utkání se dvěma dorostenci a jedním starším žákem. Nejlepším hráčem byl Pešek, který dokázal vybojovat 3 body. Velkou pochvalu zaslouží také Krmášek, který se nezalekl ve 14 letech premiéry v krajském přeboru a předvedl výborný výkon.

UNITOP SKP Žďár n. Sáz. – NK Štěpánov  4:3

Sestava Žďáru : Nejedlý L., Pešek, Fňukal, Krmášek, Sládek, Vaněk

Počet diváků: cca 10 zmrzlých