Áčko porazilo Kroměříž a posunulo se v tabulce na druhé místo

kategorie muži dne 06.05.2019

Tým PKS oken se ve třetím domácím utkání poprvé představil na venkovních kurtech, kam zavítal nováček druhé ligy celek z Kroměříže.

Úvodní debly se nesly zcela v režii domácích a jedinou komplikací byl první set, kde se rozhodovalo až za devítek, ale ty následující nepřekročili hosté hranici 5 bodů. Domácí se tedy dostali do celkového vedení 2:0. Ve trojicích se body dělily, nejprve ve třech setech Hanáci ukořistili tu první, ale domácí si druhou už s přehledem pohlídali – 3:1. Prostřední pasáž utkání zahájila výborně třetí žďárská dvojice, kde vedle Šoupala s Voříškem se protočil i dorostenec Pešek a oba sety jednoznačně ovládli stejným poměrem 10:3. Domácí družstvo PKS oken tedy odskočilo na celkových 4:1 a na řadě byl singl. V něm se tentokrát představil Pospíšil, první set vyhrál nekompromisně 10:1, ale ve druhém se hostující hráč rozehrál a rozhodovat se muselo za stavu 9:9, ale i tentokrát domácí přetavili tuto koncovku do vítězné tečky. Před odvetami trojic tak na ukazateli celkového skóre visel stav 5:1 a žďárský tým měl několik možností dotáhnout zápas do celkového vítězství. Využil hned tu první, kde oba sety šly za domácími v poměru 10:4 a 10:5, což znamenalo ukončení celého utkání v poměru 6:1 pro PKS okna.,

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „Utkání jsme měli pod kontrolou, až na první trojici, kde jsme udělali neuvěřitelné množství nevynucených chyb a prohráli si ji v podstatě sami. Do hry jsem opět mohl zapojit dorostence Peška a stejně jako v posledním domácím utkání se Zbečníkem mně nezklamal“.

PKS okna Žďár nad Sázavou – NK BAJDA Kroměříž   6:1

Počet diváků: cca 40