Na pankrácké antuce se nedařilo, Okenáři prohráli 6:3

kategorie muži dne 09.05.2019

Zápas 7. kola druhé nohejbalové ligy na kurtech TJ Pankrác připomínal větrnou hůrku, kde podmínky ke hře byly na samé hranici regulérnosti. A byli to domácí hráči, kteří se s těmito podmínkami vyrovnali lépe.

O vývoji utkání už mnohé napověděly úvodní debly, kde tým PKS oken hrál naprosto vyrovnanou partii, oba zápasy se dostaly do třetího setu, ale koncovky byly v režii domácích – 2:0. Nohejbalisté z Vysočiny pak ztratili i obě trojice, kde byla znát absence Martina Šoupala. V obou se sice první set rozhodoval až za devítek, ale nakonec to bylo družstvo z Pankráce, které se mohlo radovat. Druhé sety obou trojic měli domácí pevně v rukách – 4:0. Prostřední pasáž utkání zahájil Voříšek s dorostencem Peškem ve třetí dvojici, který nahradil chybějícího Šoupala, ale tomu se nedařilo proměňovat svoje útoky. Nahradil ho tedy Sládek, ale ani to nepomohlo – 5:0.

Celkové skóre před singlem vypadalo pro žďárský tým hrozivě a kolem pankráckých kurtů začal kroužit nepopulární kanár, ale Pospíšil nakonec zařídil, aby nedosedl. Domácího Závorku porazil ve dvou setech – 5:1. Naděje na celkovou remízu ještě žila, i když visela hodně vysoko… Ale tým PKS oken po vyhraném singlu ožil a obě odvety trojic dokázal přetavit do vítězné podoby – 5:3. O osudu utkání tedy musely rozhodnout odvety dvojic, kde v té první Brychta s Pospíšilem chtěli přiživit remízovou naději, ale bohužel nestalo se tak. Rozhodovalo se až v samotném závěru třetího setu, kde žďárští hráči měli několikrát připravený útok na ukončení setu, ale nakonec ten poslední desátý bod nedokázali strhnout na svou stranu – 6:3.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „Toto utkání nám hrubě nevyšlo, nedokázali jsme se vyrovnat s velkým větrem a do stavu 5:0 tam domácím spadlo snad všechno. Kromě tří zraněných hráčů nám chyběl i zaneprázdněný Martin Šoupal, takže jsme museli improvizovat. Ve druhé půlce utkání jsme se ještě snažili zabojovat o remízu, ale nakonec soupeř byl proti. Jediným pozitivem byl návrat Lukáše Nejedlého do sestavy žďárského áčka“.

TJ Pankrác – PKS okna Žďár nad Sázavou  6:3

Počet diváků: cca 20