Okenáři ze Zbečníku body nepřivezli, prohráli těsně 6:4

kategorie muži dne 27.05.2019

Tým PKS oken svedl v hronovské hale velmi vyrovnanou a dramatickou bitvu se šťastnějším koncem pro domácí. Žďáru opět chyběli dlouhodobě zranění Kysilka, David Nejedlý a Voldřich, ke kterým se přidal kvůli studijním povinnostem i Urubčík, došlo tedy na další změny v sestavě.

V úvodu utkání se body dělily – oba týmy získaly po jedné dvojici a jedné trojici, takže celkový stav byl v tuto chvíli 2:2.

Prostřední pasáž utkání se ukázala jako klíčová, protože domácí Sokol zde odskočil na celkových 4:2, když vyhrál třetí dvojici a poté i singl.

V odvetách trojic získali hosté tu první jednoznačně ve dvou setech, domácí tu druhou až za devítek ve třetím setu – 5:3.

Domácí měli v tuto chvíli již remízu v kapse, ale tým z Vysočiny se chtěl pokusit ještě dotáhnout alespoň na remízu. V první odvetě dvojic se mu tento cíl dařilo ještě plnit, když Brychta s Pospíšilem dokázali přetlačit ve třetím setu elitní duo domácích – 5:4. Nelehký úkol stál před Novotným s Voříškem v poslední dvojici, kde opět musel rozhodovat třetí set. Bohužel zkažený servis Voříška za stavu 9:9 určil celkový výsledek utkání – 6:4.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „Utekla nám prostřední pasáž utkání a to se ukázalo jako klíčové, když domácí získali rozhodující náskok. Především může mrzet dobře rozehraná třetí dvojice. Rovněž naše první trojice Brychta, Pospíšil a Šoupal neměla den a nezískala ani bod. K těmto dvou důvodům naší prohry můžeme připočítat nezvládnutí koncovek v klíčových momentech, což nás provází už delší dobu. Perličkou utkání je fakt, že domácí kromě singlu získali všechna zbývající utkání poměrem 10:9 ve třetím setu….“.

TJ Sokol Zbečník – PKS okna Žďár nad Sázavou 6:4

Počet diváků: cca 20