Domácí neporazitelnost je minulostí, Příšovice vyloupily Žďár

kategorie muži dne 10.06.2019

Velký favorit druhé nohejbalové ligy z Příšovic neponechal nic náhodě a přijel téměř s kompletní sestavou, včetně svých vysokých hráčů.

Již od začátku dával herně najevo, že tento zápas je pro něho důležitý. Vítězství příšovickému Sokolu dávalo totiž jistotu prvního místa ve východní skupině druhé ligy a to bez ohledu na výsledky posledních dvou kol základní části.

V prvním deblu Brychta s Pospíšilem bojovali až do třetího setu, ale koncovku nakonec urvali hosté – 0:1. V tom druhém nastoupil Novotný s navrátilcem po zranění Kysilkou, ale na soupeře se jim vyzrát nepodařilo a padli ve dvou setech, byť v tom druhém až za devítek – 0:2.

Následovaly trojice, ve kterých hosté opět sešlápli plyn a získali je obě bez ztráty setu, čímž se dostali do komfortního vedení 0:4 na zápasy.

Kosmetickou úpravu tohoto stavu zařídil Voříšek se Šoupalem a střídajícím dorostencem Peškem, kteří nakonec přetlačili třetí dvojici Sokola – 1:4.

V singlu ztratil Pospíšil proti příšovickému Šimáněmu celkem jasně první sadu, ve druhé se hra vyrovnala, ale koncovku si hostující hráč pohlídal – 1:5.

Domácí tým PKS oken se ještě pokoušel o korekci celkového stavu, ale soupeř byl proti. V první odvetě trojic se hra opět dostala do třetího setu, zde se však domácím už tolik nedařilo a padli poměrem 6:10.

Utkání tak skončilo celkovým vítězstvím Příšovic 1:6, čímž šance žďárského týmu na druhé místo v tabulce, zaručující boje v play-off, spadly už jen do teoretické roviny.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „Výsledek sice hovoří jasně, ale většina setů byla hodně vyrovnaná. Bojovali jsme, nikdo nic nevypustil, ale na lídra tabulky to nestačilo. Myslím si, že utkání se muselo přítomným divákům líbit, nabídlo velice slušný druholigový nohejbal. Soupeři gratulujeme k vítězství ve skupině, postupu do play-off, a velmi bych se divil, kdyby je v cestě do první ligy někdo zastavil“.

PKS okna Žďár nad Sázavou – TJ Sokol Příšovice  1:6

Počet diváků: cca 40