Okenáři jasně vyhráli v Kroměříži

kategorie muži dne 25.06.2019

Nohejbalisté PKS oken zakončili jarní část sezóny vítězstvím v Kroměříži. Hned čtyři absence hráčů základní sestavy musel řešit trenér žďárského týmu, což si vyžádalo nemalé zásahy do složení jednotlivých sestav.

Úvod utkání ale hráčům z Vysočiny vyšel jako z partesu, když nově složená dvojice Šoupala s Urubčíkem přejela elitní duo Kroměříže ve dvou setech – 0:1. Druhý zápasový bod přidal Brychta s Pospíšilem ve druhém deblu, opět ve dvou setech, byť v tom druhém až za devítek – 0:2.

Ve trojicích se body dělily. Nejprve Brychta s Pospíšilem a dorostencem Peškem přetlačili domácí Bajdu ve třetím setu, poté Brychta s Urubčíkem, Musilem a střídajícím fluktuantem Sládkem padli stejným způsobem – 1:3.

Prostřední pasáž utkání dopadla ale jednoznačně pro žďárský tým, když nejprve Pešek se Sládkem opanovali bez problémů třetí dvojici a poté si Pospíšil poradil s domácím Bábkem v singlu – 1:5.

Ukončení zápasu přinesla hned první odveta trojic, kde tentokrát Brychta s Urubčíkem a Musilem zvládli svůj part na jedničku – 1:6.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „Z utkání jsem měl trochu obavy, protože nám chyběli čtyři hráči základu a z toho většina smečaři, takže jsme museli hodně improvizovat. Mohli si tak zahrát i hráči širšího kádru a především dorostenci Peškovi se kromě prvního setu ve trojicích zápas povedl. Utkání jsme nakonec zvládli, všichni bojovali a nechali na kurtu všechno, za což zaslouží pochvalu“.

NK BAJDA Kroměříž – PKS okna Žďár nad Sázavou   1:6

Počet diváků: cca 30