Okenáři měli dobrý začátek, pak dominovala už jen Pankrác, prohráli jsme 6:3

kategorie muži dne 02.09.2019

Před posledním utkáním základní skupiny 2. nohejbalové ligy byly karty rozdány naprosto jasně – ani jeden ze soupeřů se už nemohl protlačit na první dvě pozice tabulky zaručující play-off se dvěma nejlepšími týmy skupiny „západ“.

Ale i přesto toto utkání mělo patřičný náboj – jednalo se o přímý souboj o třetí místo v tabulce. Úvod utkání vyšel týmu PKS oken jako z partesu, když obě úvodní dvojice domácí zvládli bez větších problémů – 2:0. Jenže ve trojicích se už body dělily – první urval Žďár ve třech setech, na druhou stačily hostům sety dva – 1:3.

Rozhodující moment utkání nastal v prostřední pasáži utkání, kde domácí nejprve ztratili singl a poté i třetí dvojici – 3:3. Před odvetnými zápasy trojic se tedy opět začínalo odznova. V té první trio PKS oken bojovalo, ale koncovka rozhodujícího třetího setu šla za týmem z hlavního města. Druhá trojice již ale byla zcela v režii hostů – 3:5. V závěrečných odvetách dvojic se tým z Vysočiny ještě pokoušel zachránit alespoň celkovou remízu, ale nepovedlo se. Hned v té první se po naprosto vyrovnané partii rozhodovalo až za devítek ve třetím setu, ale i tentokrát byla Pankrác šťastnějším týmem – 3:6.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „Utkání se měli rozehrané výborně, ale náskok jsme ztratili v prostřední pasáži, tam vidím hlavní příčinu prohry. Rovněž ve trojicích náš výkon nesnesl přísnějších měřítek, vyhráli jsme pouze jednu. Soupeřova trojková obrana nám dělala neskutečné problémy a když i štěstí se několikrát přiklonilo na stranu hostů, bylo rozhodnuto“.

PKS okna Žďár nad Sázavou –  TJ Pankrác  1:6

Počet diváků: cca 50