Ve žďárském nohejbalovém areálu proběhlo MČR mladších žáků v singlu, domácí M. Sobotka skončil třetí

kategorie žáci dne 16.09.2019

Poslední MČR mladších žáků v roce 2019, singl, se odehrálo 14. 9. ve Žďáře nad Sázavou. Za krásného počasí se prezentovalo 26 účastníků. Nejvíc hráčů , čtyři, dodali domácí SKP, MNK Modřice, Liapor Karlovy Vary a Slavoj Český Brod . Průběh turnaje řídil Jiří Šmejkal a Ivan Škoda, přítomen byl i vicepresident ČNS Petr Jahoda. Zahájení MČR provedl místostarosta Žďáru nad Sázavou Ing. Klement. Hráči byli rozděleni do osmi základních skupin z nichž dva postupovali do osmifinále.

Favorité, modřičtí Svoboda, Iláš, Jahoda, Tolar z Baníku Stříbro i českobrodští Červenka, Bálek a Blažek, postupovali bez problémů a k radosti domácích postoupili i domácí Sobotka a Bukáček. Ve čtvrtfinále už došlo i na některé z favoritů, když vypadli Patrik Iláš, Jan Bálek, Antonín Blažek a Tobiáš Gregor. Domácí radost pokračovala, Matěj Sobotka se probojoval do semifinále. Tam však narazil na Ondřeje Tolara. V prvním setu se nechal zaskočit skvělým podáním soupeře, druhý set vybojoval, ale Ondřej si třetí set pohlídal. Ve druhém semifinále potvrdil Michael Svoboda svou letošní neporazitelnost a v modřické bitvě zdolal Tomáše Jahodu. Souboj poražených o třetí místo vyhrál domácí Sobotka, zejména pestřejší hrou na síti. Ve finále jsme viděli nádherný zápas, oba hráči předváděli své umění, bojovali o každý míč. Nakonec však Míša Svoboda potvrdil, že v této kategorii je letos jednička a získal svou třetí zlatou medaili z MČR.

Za pořadatele bych chtěl pochválit disciplinovanost hráčů, zápasy probíhaly bez průtahů a také chování hráčů i trenérů bylo na patřičné úrovni. Rozhodčí , pod vedením M. Bednáře odvedli dobrou práci a poděkování patří i zástupcům ČNS I. Škodovi a J. Šmejkalovi za skvělou přípravu a vedení turnaje.

Fotky z MČR si můžete prohlédnou ZDE.

Autor článku: Míra Sommer