V úvodním kole Ligového poháru 2020 Okenáři přejeli Zbečník 6:1

kategorie muži dne 11.06.2020

Východočeský celek dorazil na Vysočinu oslaben o smečaře Řeháka, naopak trenér PKS oken se mohl těšit z kompletního složení svého týmu.Už od úvodního hvizdu rozhodčího byla znát převaha domácích, když obě zahajovací dvojice se staly jejich jasnou kořistí. Tento trend pokračoval i v první trojici, kde vážnější boj se odehrál až ve druhém setu za devítek a bylo to opět s vítěznou tečkou pro žďárskou sestavu. První set urvali hosté ze Zbečníku až ve druhé trojici, ale druhý a třetí znovu ovládli domácí. Celkový stav byl tedy 4:0 a na řadě byl zápas třetích dvojic. Zde hosté poprvé bodovali, když přemohli bratry Nykly ve dvou setech. Celkově tedy sníženo na 4:1 a následující zápas se přítomní diváci mohli těšit z vyrovnaného singlu, kde žďárský Pospíšil přetlačil zbečnického Kábrta až ve třetím setu. Tým PKS oken tedy opět odskočil na celkových 5:1 a utkání měla uzavřít jejich první trojice. To se také stalo skutkem, když hosté nekladli příliš velký odpor a padli ve dvou setech – 6:1.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „Nastoupili jsme v kompletní sestavě, což nebývá tak často. Hosté naopak přijeli oslabeni, takže jsme na kurtu mohli protočit všech deset hráčů. S výsledkem jsem velmi spokojen, s předvedenou hrou rovněž, i když v určitých pasážích zápasu jsme se nevyvarovali nevynucených chyb“.

PKS okna Žďár nad Sázavou – TJ Sokol Zbečník   6:1

Počet diváků: cca 40