V Přerově se body dělily

kategorie muži dne 15.06.2020

Předzápasové karty nebyly pro trenéra PKS oken rozdány zrovna příznivě. Na žolíka, v podobě kompletní sestavy z minulého kola, musel tentokrát zapomenout. Pět hráčských omluvenek poslalo do hry dorostence Peška a Fňukala, který si tímto zápasem odbyl ligovou premiéru.

Velká rotace sestavy měla za následek určitou nesehranost, což byl případ i první dvojice Davida Nejedlého a Radka Nykla, kteří ale podlehli až v koncovce třetího setu – 1:0 pro domácí.

Ve druhé dvojici se udál jeden z rozhodujících momentů utkání, když Dan Novotný s Romanem Urubčíkem ztratili první set a ve druhém už prohrávali 7:5, ale nakonec ho dokázali otočit a ve třetím už kralovali poměrem 6:10.

Celkový stav se tedy srovnal na 1:1 a na řadě byly trojice.

V té první Nejedlý s Nyklem a nahrávačem Musilem padli v koncovce třetího setu, hned vzápětí to ale napravil Novotný s Urubčíkem a Fňukalem, čímž srovnali celkové skóre na 2:2.

I středová pasáž utkání nepřinesla žádnému z obou soupeřů rozhodující náskok. Ve třetí dvojici mohli přítomní diváci vidět další z rozhodujících momentů utkání, když Pešek s Fňukalem prohrávali v prvním setu už 8:6, ale střídáním Fňukala za Musila se podařilo otočit a urvat ho pro žďárské barvy. Druhý set šel za domácími, ale ten třetí byl opět v režii PKS oken – 2:3.

Hned vzápětí srovnal domácí Spartak na celkových 3:3 v singlu, který Urubčík ztratil v prvním dvousetovém zápasu dne – 3:3.

Odvetné trojice přinesly opět obrovskou vyrovnanost, nejprve Novotného trio navýšilo celkové skóre na 3:4, ale domácí kontrovali v té druhé – 4:4.

O osudu utkání tak musely rozhodnout odvety dvojic a zde se udál další z výrazných momentů, když Novotný s Urubčíkem vedli ve třetím setu 8:9, ale domácí dokázali přetavit koncovku do vítězné podoby, čímž posunuli Spartak do celkového vedení 5:4.

V tuto chvíli to nevypadalo s celkem z Vysočiny příliš dobře, ale Nejedlý s Nyklem především velkou bojovností svého soupeře přejeli a uzavřeli skóre celého zápasu na 5:5.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „Utkání bylo velmi vyrovnané, proto remízu vidím jako spravedlivou. Potěšil mě nováček v týmu Radek Fňukal, především za svůj výkon ve trojici. Pochvalu ale zaslouží celý tým za obrovskou bojovnost, což nám přineslo další bod do tabulky“.

TJ Spartak MSEM Přerov – PKS okna Žďár nad Sázavou  5:5