Okenáři si připsali další body do tabulky, doma porazili Kroměříž 6:3

kategorie žáci dne 22.06.2020Ani jeden ze soupeřů nenastoupil v kompletní sestavě, týmu PKS oken chyběl pro pracovní zaneprázdnění Kysilka, Urubčík a Nejedlý. Opět se tedy muselo improvizovat se sestavami a navíc se utkání kvůli vytrvalému dešti muselo přesunout do velké haly, kde domácí tým ještě mistrovské utkání nikdy nehrál. Je to totiž jediná hala ve Žďáru nad Sázavou, která je v současné koronavirové situaci v provozu.

Domácí ale zvládli úvod utkání bravurně, když obě dvojice se jim podařilo překlopit na svou stranu, byť tu druhou až ve třech setech – 2:0.

Klání trojic dopadlo smírně, první získali hosté z Kroměříže, druhou PKS okna a vše se hrálo na tři sety – 3:1.

Prostřední pasáž zcela ovládli Hanáci, když nejprve porazili třetí dvojici Žďáru dvakrát 9:10 a následně padnul i Pospíšil v singlu, byť až v rozhodující třetí sadě – 3:3.

Ze strany NK BAJDA to však bylo vše. Domácí tým poté získal obě trojice a v následující odvetné dvojici zápas ukončil – 6:3.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „I když jsme zvítězili, naše předvedená hra nebyla zrovna optimální, až na některé výjimky. Tento výkon by na našeho příštího soupeře z Modřic určitě nestačil. Je to dáno velkou rotací sestavy a také jsme si těžko zvykali na tak velkou halu s jediným centrkurtem, ale to stejné měl i soupeř. Na další zápas, který bude poslední před prázdninovou pauzou, se chceme dobře připravit“.

PKS okna Žďár nad Sázavou – NK BAJDA Kroměříž   6:1  

Počet diváků: cca 40

Kompletní výsledky kola ZDE.

Zápis o utkání k nahlédnutí ZDE.

autor článku: Milan Pivnička