Skvělý výkon v Modřicích, Okenáři vyhráli 6:4

kategorie muži dne 29.06.2020

Velmi vyrovnané utkání s vítěznou tečkou pro PKS okna. I takto stručně by se dal charakterizovat průběh zápasu s favoritem soutěže v přímém souboji o první místo v tabulce.

Úvodní pasáž dopadla smírně, když domácí vyhráli první dvojici, hosté z Vysočiny tu druhou – 1:1.

Trojice dopadly jako přes kopírák – opět první za domácími, druhá za žďárským týmem – 2:2.

Ve střední části utkání se odehrál jeden z klíčových momentů utkání, když domácí tým MNK se dostal do trháku. Nejprve urval koncovku v zápase třetích dvojic a hned poté nestačil žďárský Pospíšil na modřického Bartoše v singlu – 4:2.

V tuto chvíli by nikdo z přítomných diváků nevsadil na Žďár ani korunu. Ale opak byl pravdou, když všechny zbývající zápasy šly za družstvem PKS oken!

Vítěznou šňůru zahájilo trio Novotný, Pospíšil se Šoupalem, kteří přetavili koncovku třetího setu do vítězné podoby – 4:3.

Kysilkova trojka s Brychtou a Davidem Nejedlým se nenechala zahanbit a opět to byl neuvěřitelný boj s vítězným rozluštěním až za devítek třetího setu – 4:4.

Viditelně zaskočený domácí tým pak ztratil i první odvetu dvojek, kde Novotný s Pospíšilem potvrdili svou deblovou kvalitu ve dvou setech – 4:5.

Remíza nebo vítězství Žďáru? To byla hlavní otázka před posledním zápasem, tedy druhým odvetným deblem. Kysilka s Nejedlým ale žádnou diskuzi nepřipustili – domácí dvojku přetlačili v nejtěsnějších koncovkách obou setů, čímž posunuli PKS okna k vítěznému pozdravu – 4:6!

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „Skalp prvoligových Modřic je velmi cenný. Musím pochválit celý tým za příkladnou bojovnost a přístup k utkání. Žádný míč pro nás nebyl ztracený, kluci dřeli a to rozhodlo. Byl to náš nejlepší výkon za poslední 4 roky“.

MNK mobilprovás Modřice B – PKS okna Žďár nad Sázavou  4:6