Další vítězství Okenářů, ve Zbečníku vyhráli 6:1

kategorie muži dne 08.09.2020

Ani jedno z družstev nenastoupilo v kompletní sestavě, přesto tým PKS oken doplněný dvěma dorostenci čítal při úvodním pozdravu komfortních 9 hráčů.První dvojice se hrála zcela podle not Nejedlého s Kysilkou, když oba sety šly jednoznačně za nimi – 0:1.

Ve druhém deblu měl Novotný s Pospíšilem po získaném prvním setu problémy v tom druhém, ale rozhodující třetí set zařídil Pospíšil dvěma body přímo ze servisu a rovněž na útoku byl neomylný – 0:2.

V obou trojicích měli hráči PKS oken velkou převahu a domácímu Sokolu se nepodařilo ani v jednom setu získat více jak 8 bodů, takže celkové skóre se navýšilo na 0:4 pro hosty z Vysočiny.

Ve stejném duchu pokračoval Brychta s Nyklem ve třetí dvojici, když domácí hráče přejeli dvakrát 7:10.

Před singlem byl tedy stav na ukazateli 0:5 pro PKS okna, proto do této disciplíny nasadil žďárský trenér dorostence Peška. Ten se první set hledal a na domácího Kábrta neměl nárok, ale v setu druhém už mu byl vyrovnaným soupeřem. Za stavu 9:9 ale jeho útok skončil v síti, takže domácí Sokol se mohl radovat z prvního zápasového bodu – 1:5.

V první odvetě trojic ale žďárský tým utkání ukončil a bylo to ve dvou setech, ale ten první se rozhodoval až za devítek.

Družstvo PKS oken tedy celkově zvítězilo 1:6 a připsalo si další dva body do tabulky.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „Utkání ve Zbečníku byla pro nás vždy velmi nepříjemná a myslím, že dříve jsme odtud moc bodů nedovezli. Tentokrát jsme ale měli navrch a až na singl to byl jednoznačný zápas. Jsem rád, že jsem do hry mohl zapojit všechny hráče včetně dorostenců Peška a Fňukala, kteří získávají zápasové zkušenosti. V týmu panuje výborná atmosféra a to se přenáší i na hřiště. Snad to tak bude pokračovat i dál“.

TJ Sokol Zbečník – PKS okna Žďár nad Sázavou  1:6