Ve Žďáru se hrálo podle domácích not, áčko porazilo Přerov

kategorie muži dne 14.09.2020

Tým PKS oken nastoupil k utkání v téměř kompletní sestavě, absentoval pouze Miroslav Nykl, ale ani hosté nedorazili na Vysočinu v plné síle.

Úvodní debl zvládl Pospíšil s Novotným na jedničku, když soupeř se v ani v jednom setu nedostal za sedmibodovou hranici – 1:0. Nejedlý s Kysilkou měli ve druhém deblu daleko těžší úkol, protože na druhé straně sítě se postavila elitní dvojice Přerova – Miklík, Dreiseitl. Rozuzlení této nohejbalové řeže přišlo až ve třetím setu za devítek, kdy hosté prodali svůj útok – 1:1.

Další pasáž utkání, trojice, začala opět vítězně pro domácí barvy a ani tentokrát se Spartak nedostal v každém setu na vyšší počet bodů než sedm – 2:1. Druhá trojka už byla ale úplně jiná písnička a přerovský Miklík s Dreiseitlem, doplnění o Doležela, domácím zle zatápěli, takže Žďár sáhl k dvojnásobnému střídání. V rozhodujícím třetím setu však nohejbalisté PKS oken přetavili koncovku do vítězné podoby, což byl zřejmě klíčový moment celého utkání – 3:1.

Třetí dvojice spadla domácím doslova do klína. Přerov ji totiž zkrečoval v důsledku pohmožděného kotníku jednoho se svých hráčů a protože měl k dispozici pouze minimální počet hráčů, tj. šest, jiné řešení nebylo možné – 4:1.

V singlu podržel Hanáky spolehlivý Miklík, když žďárský Urubčík se sice v prvním setu dostal až na devítky, ale to bylo jeho maximum. Druhý set už byl zcela v režii přerovského hráče – 4:2.

Následovaly odvety trojic a zde žďárský tým už žádné komplikace nepřipustil – obě vyhrál bez ztráty setu, čímž upravil konečný stav na 6:2.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „S výsledkem jsem určitě velmi spokojen, získat body s Přerovem není nikdy jednoduché. Co se týká samotné hry, zde už nebylo vše tak ideální, zvláště příjem podání a někdy i mezihra. Ale převážili jsme to velkou bojovností, za což musím pochválit celý tým“.

PKS okna Žďár nad Sázavou – TJ Spartak MSEM Přerov  6:2