Okenáři zdolali doma modřické béčko, vyhráli tak svou pohárovou skupinu

kategorie muži dne 29.09.2020

V utkání posledního kola ligového poháru mohli diváci sledovat přímý souboj o první místo ve skupině, když vítězství nebo remíza by udržely ve vedení skupiny PKS okna, v případě porážky by se do čela posunul tým Hosté měli po jarní porážce na jejich kurtech Žďáru co vracet, takže o náboj utkání bylo postaráno.

Hosté měli po jarní porážce na jejich kurtech Žďáru co vracet, takže o náboj utkání bylo postaráno. Úvod zápasu byl nesmírně vyrovnaný, po dvojkách byl stav 1:1, po trojicích 2:2. Kromě jednoho zápasu vše na tři sety. Rozhodující pasáží zápasu byla ta střední, kdy ve třetím deblu Brychta s Nyklem a střídajícím Šoupalem přemohli svého soupeře a hned poté Pospíšil skolil modřického Bartoše rozdílem třídy. V tuto chvíli se tedy tým PKS oken posunul do celkového vedení 4:2. Následující odvety trojic byly ve znamení velkého množství nepřesností a nevynucených chyb, prvně na straně hostů, pak i u domácích. Na ukazateli celkového skóre v tuto chvíli visel stav 5:3 a o osudu utkání musely rozhodnout odvety dvojic. Hned v té první však exceloval Pospíšil s Novotným, kteří soupeři povolili v každém setu jen 5 bodů. Domácí tedy zvítězili 6:3 a stali se vítězi skupiny „B“ ligového poháru.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „Porazit Modřice i podruhé v sezóně, to se určitě počítá. Tentokrát nám vyšla střední pasáž utkání, kdy třetí dvojka i singl šly za námi a to rozhodlo. Výbornou partii odehrál Pospíšil s Novotným a především prvně jmenovaný byl určitě nejlepším hráčem utkání“.

PKS okna Žďár nad Sázavou – MNK mobilprovás Modřice B  6:3

 

Kompletní výsledky kola ZDE.

Zápis o utkání k nahlédnutí ZDE.

autor článku: Milan Pivnička