První zápas Divize 3 Play-off Okenářům nevyšel

kategorie muži dne 06.10.2020

Nohejbalisté PKS oken odjeli na první zápas play-off pouze se sedmi hráči, ale ani domácí nebyli kompletní.

V úvodních dvou deblech se hosté z Vysočiny hledali, čehož domácí dokázali dokonale využít a ani s tím neměli velkou práci – 2:0. Ve trojicích zvýšil Žďár obrátky a především velkou bojovností obě doslova vydřel v koncovkách třetích setů, čímž srovnal celkový stav na 2:2. Třetí dvojice se v play-off nehraje, proto následující nohejbalovou bitvou byl singl. V něm Pospíšil v prvním setu neměl na domácího talentovaného Tolara vůbec nárok, ale v tom druhém ho nakonec přetlačil. Třetí set se dostal až na devítky, kdy míč šel několikrát přes síť, ale nakonec byl šťastnější karlovarský mladík – 3:2.

V následných odvetných trojicích domácí LIAPOR dokázal zápas ukončit. V obou utkáních se ale šlo do třetího setu, v prvním se dokonce rozhodovalo za devítek, ale zkušený tým, v jehož středu je i několik bývalých mistrů světa, si tyto koncovky dokázal pohlídat – 5:2.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „Nechci, aby to vyznělo jako výmluva, ale velkým problémem pro nás byla extrémně kluzká antuka. Domácí zkušený tým se s tím dokázal daleko lépe vyrovnat, na rozdíl od našich hráčů, z nichž někteří na kurtu doslova bruslili. Od toho se odvíjela i jistota všech úderů a obranná činnost. Z naší strany to bohužel bylo nejhorší utkání za tuto sezónu, které přišlo v tu nejnevhodnější dobu. Příští sobotu chceme na domácích kurtech ve druhém zápase uspět a sérii tak posunout do rozhodujícího třetího utkání“.

SK LIAPOR WITE Karlovy Vary B – PKS Žďár nad Sázavou 5:2

Kompletní výsledky kola ZDE.

Zápis o utkání k nahlédnutí ZDE.

autor článku: Milan Pivnička