Žďár srovnal stav s Vary v semifinále na 1:1

kategorie muži dne 12.10.2020

Nohejbalisté PKS oken v prvním utkání série play-off prohráli na karlovarské antuce 5:2 a proto pokud si chtěli zachovat naději na postup do finále, museli nyní zvítězit.A to se také nakonec povedlo. Úvodní debly přinesly vyrovnaný celkový stav, když první dvojici brali hosté, tu druhou domácí. Oba zápasy ale byly nesmírně vyrovnané a rozhodovalo se až v koncovkách třetích setů – 1:1.

Stejně jako v Karlových Varech žďárští nohejbalisté urvali obě trojice, čímž se dostali do sedla – 3:1.

V singlu kontroval karlovarský talent Tolar, když domácí Pospíšil i tentokrát na něj nenašel recept – 3:2.

Následovaly odvety trojic, kde v té první vyhnal déšť aktéry tohoto utkání do haly. Zde se pokračovalo za stavu 2:2 ve druhém setu, když první šel za Liaporem. Domácím však změna prostředí výrazně prospěla a začali mít navrch – výsledkem byl zisk druhého setu. V tom třetím se stav dostal na devítky, ale šťastnější byly PKS okna – 4:2. Druhá odveta trojic byla jednoznačná, když Kysilka s Nejedlým a Brychtou přejeli Západočechy v suchém triku – 5:2.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „Hosté nedorazili kompletní, ale to se dá říci i o naší sestavě. Oproti zápasu ve Varech jsme podali daleko lepší výkon, který se blížil tomu, co jsme hráli celou sezónu. Uvidíme, jak bude soutěž dále pokračovat v souvislosti s covidovými restrikcemi, pokud se vůbec zvládne dohrát…“.

PKS Žďár nad Sázavou – SK LIAPOR WITE Karlovy Vary B 5:2