V úvodním kole 2. ligy se body dělily

kategorie muži dne 07.06.2021

Úvodní kolo 2. nohejbalové ligy nabídlo přítomným divákům velmi dramatickou podívanou se vším, co k tomu patří – překvapivé momenty, změny skóre, ale bohužel i zranění na obou stranách….

Začátek vyšel týmu PKS oken na jedničku, když Novotný s Pospíšilem nedali prvnímu deblu soupeře žádnou šanci. Ve druhé dvojici došlo k zásadnímu momentu utkání, kdy za stavu 9:9 v prvním setu se při rozehře na útok zranil Kysilka a natažený zadní stehenní sval ho vyřadil ze hry. K Brychtovi se musel posunout Radek Nykl, ale na soupeře neměli. Celkový stav byl tedy po dvojicích 1:1.

Trojky ovládli domácí, byť v té druhé se muselo rozhodnout až ve třetím setu.

Vedení 3:1 v zápase vypadalo pro PKS okna velmi nadějně, bohužel ve třetí dvojici tým z hlavního města posadil domácí opět na zem. Mirek Nykl s Ošancem se hledali a bohužel nepomohlo ani střídání, kdy na kurt se podíval Petr Pešek.

Hosté tak snížili na 3:2 a když posledním možným míčem ve třetím setu padl Pospíšil i v singlu, rázem bylo srovnáno – 3:3.

A to ještě nebylo vše. Solidarita šla to trháku v první odvetě trojic, kde koncovka třetího setu šla za nimi – 3:4.

Naštěstí domácí srovnali celkový stav hned v další trojce po celkem jednoznačném výkonu – 4:4.

Na řadě byly odvety dvojic a Novotný s Pospíšilem potvrdili roli nejlepšího žďárského deblu, když zvítězili jednoznačně ve dvou setech – 5:4.

V tuto chvíli již hráči PKS oken měli jistotu minimálně remízy. Brychta s Radkem Nyklem se šli porvat o celkové vítězství v poslední dvojce, ale tentokrát neměli svůj den. Soupeř kontroloval hru a nepustil je ani v jednom setu přes 7 bodů…

Tím bylo završeno celkové skóre na remízu 5:5.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „Kysilkovo zranění nás donutilo zamíchat se sestavou, ale bohužel nám vůbec nešly dvojky. Z pěti jsme vyhráli pouze dvě, kde Novotný s Pospíšilem potvrdili svoji kvalitu. Ale ve druhé a třetí dvojce jsme zahráli výrazně pod své možnosti. Remízu beru jako spravedlivou“.

PKS Žďár nad Sázavou – TJ Solidarita Praha 5:5