Jednoznačná výhra Okenářů v Přerově

kategorie muži dne 28.06.2021

Oba soupeři nastoupili do utkání ve značně redukovaných sestavách, v domácím týmu se dokonce představili i dva dorostenci.

V první dvojici to vypadalo, že tým z Vysočiny bude pokračovat v herní mizérii z minulého kola na Pankráci, když elitní debl Novotného s Pospíšilem padnul ve dvou setech, byť v tom prvním až za devítek.

Obrat nastartovala druhá dvojice ve složení Radek Nykl s Ošancem, která srovnala celkový stav na 1:1, ale potřebovala k tomu tři sety.

Obě trojice šly za týmem PKS oken bez ztráty jediného setu, čímž se hosté dostali do vedení 1:3 na zápasy.

Střední pasáž utkání vyšla žďárskému týmu opět parádně, když třetí dvojka ve složení Mirek Nykl s Peškem vyprovodila domácí s debaklem. To už na ukazateli celkového skóre visel celkový stav 1:4 a na řadě byl singl. Žďárský Pospíšil v prvním setu kraloval, ale v tom druhém musel rozhodnout až poslední možný míč za stavu 9:9 – a bylo to opět pro hosty – 1:5.

První odveta trojic přinesla úpornou bitvu, kde první set získali hráči PKS oken, druhý jednoznačně domácí Spartak. V rozhodujícím třetím setu se opět rozhodovalo za devítek, kde Mirek Nykl prostřelil obrovskou ránou vše, co mu stálo v cestě – 1:6.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „Ještě den před zápasem jsme měli obrovské problémy s minimálním počtem hráčů, ale nakonec jsme sestavu poskládali. Musím poděkovat celému týmu za bojovnost, vítězství v tomto zápase nás drží ve hře o play-off. Doufám, že do podzimní části sezóny zasáhneme už ve výrazně kompletnějším složení“.

TJ Spartak MSEM Přerov – PKS Žďár nad Sázavou 1:6