Po letní pauze Okenáři porazili Bajdu

kategorie muži dne 30.08.2021

Po prázdninové pauze nastoupil tým PKS oken do ligového kolotoče bez Pospíšila a Mirka Nykla, hosté přicestovali na Vysočinu bez své hlavní letošní extraligové posily Martina Müllera.

Začátek utkání byl vyrovnaný, když za domácími šel první debl, hosté brali ten druhý – 1:1. Ve trojicích už to ale byla jiná písnička a Kroměříž se v ani jednom setu nedostala nad hranici sedmi bodů, takže domácí se ujali celkového vedení 3:1 na zápasy. Středová pasáž utkání už ale zase dopadla smírně – nejprve domácí nezvládli ve třetí dvojici rozhodující set a padli, hned poté však Urubčík opět pozvedl domácí prapor a přejel zkušeného Zemánka v singlu. Před odvetami trojic tedy visel stav na ukazateli celkového skóre 4:2 pro domácí. V té první se ale Žďár trápil, především ve druhém setu, který ztratil tak lehce, jak získal první. V rozhodujícím třetím setu ale za devítek přece jen svého soupeře přetlačil, když Kysilka končil kraťasem – 5:2. Ve druhé odvetné trojici dostali šanci hráči s menším herním vytížením, ale i tato sestava nepovolila soupeři vůbec nic. Zápas tedy skončil celkovým vítězstvím PKS oken v poměru 6:2.

PKS Žďár nad Sázavou – NK BAJDA Kroměříž  6:2