Okenáři vyhráli doma se Zbečníkem 6:1

kategorie muži dne 06.09.2021

Ani jeden z týmů nenastoupil k utkání s kompletní sestavou, i když výrazně větší problémy byly zřejmě na straně zbečnického Sokola. Ten postavil taktiku na svých dvou nejlepších hráčích, Řehákovi a Pohlovi a spoléhal se na vítězství v sestavách, kde se tito hráči vyskytovali.

Pokud by navíc Pohl vyhrál v singlu, mohla tato taktika slavit úspěch a minimálně celková remíza byla reálná.

Tým PKS oken však tuto taktiku začal ničit už po prvním vyhraném deblu, kde v tom druhém Pospíšil s Radkem Nyklem přejeli již zmiňovaného Řeháka s Pohlem ve velkém stylu. Domácí se tak ujali vedení 2:0 na zápasy.

Ve trojicích se situace opakovala jak přes kopírák, první žďárská trojice zvítězila rozdílem třídy a druhá s Řehákovým triem sice urvala první set až za devítek, ale ve druhém už excelovala.

Před střední pasáží utkání visel tedy na ukazateli skóre stav 4:0 a na řadě byla třetí dvojice. V ní si nohejbalisté Žďáru vybrali slabší chvilku, když padli ve dvou setech a nepomohlo ani střídání – 4:1.

Následující singl mezi Pospíšilem a Pohlem byl vyvrcholením celého zápasu, když oba předváděli výborné výkony. V rozhodujícím třetím setu se ale Pospíšil dostal do trháku a tento náskok udržel až do konce – 5:1.

Žďár celé utkání ukončil v první odvetné trojici, když opět pokořil Řeháka a Pohla, které doplnil Pošepný. Tým PKS oken tak získal další dva body do tabulky za celkové vítězství 6:1.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „Musím pochválit celý tým, až na třetí dvojku nám fungovalo skoro všechno a Pohla s Řehákem jsme dokázali porazit ve všech zápasech. Nyní se musíme připravit na první kolo play-out, kde nás čeká zkušený tým Karlových Varů“.

PKS Žďár nad Sázavou – TJ Sokol Zbečník  6:1