Čtvrtfinále druhé ligy Okenáři ve Varech nezvládli, prohráli 5:1

kategorie muži dne 13.09.2021

Tým PKS oken se po loňské zkušenosti na západě Čech snažil koncentrovat na úvod utkání, ale ani letos se mu to nepovedlo.

V prvním deblu padnul Kysilka s Brychtou a nepomohlo ani střídání Brychty za Radka Nykla. Stejně nepřesvědčivý výkon podal Novotný s Pospíšilem, kteří po prvním prohraném setu sice v tom druhém dokráčeli až na devítky, ale to bylo jejich maximum – 2:0 na zápasy.

Ve trojicích se situace opakovala a Žďár nedokázal na svou stranu urvat ani jednu, byť v té druhé se rozhodovalo až v koncovce třetího setu – 4:0.

Pospíšil kontroval v singlu, kde domácího Kyliánka smetl dvakrát 10:2 – 4:1.

Bohužel to byla labutí píseň týmu z Vysočiny, první odvetná trojice šla totiž opět za Varskými, byť v prvním setu to byl naprosto vyrovnaný boj a rozhodovalo se až za devítek. Domácí LIAPOR tedy zvítězil 5:1 a mohl se radovat z postupu do semifinále play-off, protože toto čtvrtfinále se hrálo pouze na jeden zápas.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „Zahráli jsme hluboko pod své možnosti. Společným jmenovatelem tohoto neúspěchu byl přílišný respekt ze soupeře, blokařský um domácího Bláhy a Peciny, kteří nás donutili hrát hru, na kterou nejsme tak zvyklí a z toho pramenila naše velká kazivost na útoku. Stejně tak i mezihra měla k ideálu hodně daleko. Po loňském vítězství ve druhé lize proto tuto sezónu musíme hodnotit jako neúspěšnou, myslím si, že tento tým měl navíc než jen na čtvrtfinále play-off“.

PKS Žďár nad Sázavou – SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary  5:1

Kompletní výsledky play-off  ZDE.

Zápis o utkání k nahlédnutí ZDE.

autor článku: Milan Pivnička