Okenáři na úvod sezóny prohráli s Českým Brodem

kategorie muži dne 04.04.2022

První utkání nové sezóny rozehráli nohejbalisté PKS oken výborně, ale dotáhnout ho do vítězné podoby se jim nakonec nepodařilo.

Domácí vyhráli oba úvodní debly a především vítězství v tom druhém, nad elitní formací Českého Brodu ve složení Ešner – Vedral, se rozhodně nečekalo. Žďár se tak ujal vedení 2:0 na zápasy.

Ve trojicích se body dělily, když nejprve domácí přetlačili svého soupeře ve třetím setu, ve druhé trojce však padli ve dvou setech, když nepomohla ani střídání – 3:1.

Jednou z příčin neúspěchu družstva PKS oken se stala střední pasáž utkání, kde Žďár nejprve prohrál ve třetí dvojici a hned poté i domácí Novotný neměl na českobrodského Vedrala nárok – 3:3.

V odvetách trojic opět potvrdili svou kvalitu Novotný s Pospíšilem a Ošancem a byl to poměrně jasný zápas pro domácí barvy. Druhá trojka však neměla svůj den a i když chvilku to ve druhém setu vypadalo nadějně, nakonec se radovali hosté – 4:4.

Druhým rozhodujícím okamžikem zápasu byla první odveta dvojic, když domácí padli až za devítek ve třetím setu – 4:5. Hosté v tuto chvíli již měli minimálně remízu v kapse, ale nakonec se radovali z celkového vítězství, když Brychta s Radkem Nyklem se herně trápili a na soupeře nenašli žádný recept – 4:6.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „Velká škoda, ztratili jsme výborně rozehraný zápas… Všichni hráči bojovali a nechali na hřišti všechno, ale zápas jsme si prohráli především ve střední pasáži a v odvetách dvojek. Rovněž naše druhá trojka neměla úplně svůj den. Nohejbal se však svou kvalitou přítomným divákům musel určitě líbit“.

PKS Žďár nad Sázavou – TJ SLAVOJ Český Brod  4:6

Kompletní výsledky kola ZDE.

Zápis o utkání k nahlédnutí ZDE.

autor článku: Milan Pivnička