Z Hané se vrátili Okenáři bez bodů

kategorie muži dne 11.04.2022

V utkání s jedním z favoritů 1. nohejbalové ligy domácí Sokol potvrdil své kvality a tým z Vysočiny nakonec udolal.

Úvodní debly dopadly smírně, když elitní sestavy obou týmů zvítězily ve dvou setech – celkový stav 1:1.
Ve trojicích ovšem Hanáci odskočili na 3:1, když obě šly za nimi. Žďárský tým může především mrzet ta druhá, kde domácí vyhráli až nejtěsnějším poměrem 10:9 ve třetím setu a při poslední výměně došlo ke spornému rozhodnutí rozhodčích. Po jejich neshodě následoval nový míč, ale připravený útok na síti nedokázali hráči PKS oken proměnit.
Ve třetím deblu Žďár snížil na celkových 3:2, když Kysilka s Komínkem podali výborný výkon a soupeře udolali ve dvou setech.
V singlu Pospíšil proti domácímu Robovi bojoval a v prvním setu vzdoroval až do devítek, koncovku si ale domácí borec pohlídal. V setu druhém už měl ale Roba navrch – 4:2.
Odvety trojic přinesly nohejbalové bitvy jako řemen s rozuzleními v těsných koncovkách třetích setů, v nich byl ale domácí Sokol nakonec přece jen úspěšnější – 6:2.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „Celkový výsledek 6:2 naznačuje jednoznačné utkání pro domácí tým, ale tři z našich prohraných utkání se rozhodovaly v koncovkách třetích setů, kde domácí prokázali větší zkušenost a dokázali je přetavit ve vítězství. Celý náš tým bojoval, ale bohužel na dobře hrající domácí se skvělým Müllerem to nestačilo“.

TJ Sokol I Prostějov – PKS Žďár nad Sázavou 6:2

Kompletní výsledky kola ZDE

autor článku: Milan Pivnička