Modřické béčko uštědřilo žďárskému týmu kanára

kategorie muži dne 17.04.2022

Zřejmě rozhodující momenty utkání se odehrály v utkání prvních dvojic. Žďár ztratil první set, ve druhém ale tahal za delší konec.

Zřejmě rozhodující momenty utkání se odehrály v utkání prvních dvojic. Žďár ztratil první set, ve druhém ale tahal za delší konec. Následně došlo ke zranění třísla u lídra žďárské sestavy Lukáše Pospíšila, ale tento set ještě dokázal vítězně zasmečovat. Bohužel to ale z jeho strany bylo všechno, zranění mu zamezilo pokračovat dále. Do rozhodujícího třetího setu ho nahradil Kysilka a zde nastal další osudový moment utkání. V souboji Novotného a modřického Halvy došlo ke zranění hostujícího hráče a proto i soupeř musel střídat. Za stavu 9:9 se pokusil Kysilka prostřelit obranu Modřic hned po příjmu, bohužel jeho smeč skončila na pásce. Hosté se tak ujali celkového vedení 0:1 na zápasy.

Na domácích to zanechalo velkou stopu a bohužel přítomní diváci už neviděli od ždárských hráčů skoro vůbec nic. Ve druhém deblu Brychta s Nyklem se nedostali přes 8 bodů v setu, čímž hosté upravili celkový stav na 0:2.

V první trojici to vypadalo na záblesk lepších výkonů, když Novotný s Nyklem a Ošancem se dostali až do třetího setu, ten ale celkem jasně ztratili – 0:3.

Druhá trojice ve složení Kysilka, Brychta a Šoupal se vůbec nechytla, nešel útok ani obrana, což rezultovalo v jasnou porážku – 0:4.

Slušný výkon podali mladíci PKS oken ve třetí dvojici, ale na rozjetého soupeře to nestačilo – 0:5.

Novotný ještě bojoval alespoň o čestný bod v singlu a vůbec ne špatně, ale koncovka třetího setu mu opět nebyla souzena – 0:6.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „Tak toto vůbec nebyl hezký zápas. Dvě zranění v prvním deblu a pak ještě zkažená koncovka při útoku na vítězství – od tohoto okamžiku na nás padla deka, ze které jsme se nevyhrabali celé utkání. Bohužel nepomohlo ani střídání. Do toho plály emoce z nepřiznání jasného balónu ze strany Modřic, ale na toto už bychom mohli být zvyklí. Lepší na tento zápas rychle zapomenout a soustředit se na další zápasy sezóny“.

PKS Žďár nad Sázavou – MNK mobilprovás Modřice B  0:6

Kompletní výsledky kola ZDE.

Zápis o utkání k nahlédnutí ZDE.

autor článku: Milan Pivnička