Z víkendových utkání v Praze získali Okenáři první dva body

kategorie muži dne 25.04.2022

TJ AVIA Čakovice z.s. B – PKS okna Žďár n. S.  4:6

Předzápasové karty byly rozdány jasně – domácím chyběla hlavní opora Zdeněk Kalous, ale naopak nastoupili s bývalým extraligovým hráčem Martinem Kopeckým, družstvu PKS oken chyběli dva hráči základní sestavy a to Pospíšil s Kysilkou.

Žďár začal skvěle, když ovládnul oba úvodní debly. První s přehledem, druhý až v divoké koncovce třetího setu, kdy už prohrával 9:7, ale ještě to zvládnul otočit. Tím se hosté z Vysočiny dostali do celkového vedení 0:2 na zápasy.

V následných trojicích se body dělily, když první šla ve dvou setech za Žďárem, druhou ukořistili domácí, byť druhý set urvali až za devítek – celkový stav 1:3.

I střední pasáž utkání dopadla smírně, když nejprve Komínek s Ošancem bez problémů srazili třetí dvojku Avie, poté Novotný padnul s Kopeckým v singlu, ale druhý set byl velmi vyrovnaný. V tu chvíli visel na tabuli celkového skóre stav 2:4 pro PKS okna.

Následovaly odvety trojic, domácí byli úspěšní v té první, Žďár urval koncovku třetí sady ve druhé – 3:5.

Hráči z hlavního města však nesložili zbraně a ovládli první odvetu dvojic, v prvním setu opět tím nejtěsnějším poměrem 10:9 – 4:5.

Čakovice chtěli bojovat o celkovou remízu, proto o osudu utkání musel rozhodnout až poslední zápas dne – druhá odveta dvojic. Novotný s Urubčíkem však prokázali, že ten den byli spolu neporazitelní – 4:6.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „Díky absencím jsme znovu museli míchat se sestavou, hodně pomohl Urubčík, pro kterého to byl první zápas sezóny. V sestavách s Novotným byli nejlepšími hráči na naší straně a ve trojicích je skvěle doplnil Šoupal.  Konečně jsme získali první prvoligové body, teď jen nějaké další přidat“.

Kompletní výsledky kola ZDE.

Zápis o utkání k nahlédnutí ZDE.

SK START Praha – PKS okna Žďár n. S.  6:2

Ve druhém zápase víkendového dvoukola se domácí Start představil v plné síle, Žďár se musel obejít bez v sobotu vynikajícího Urubčíka, ale naopak již s Kysilkou v sestavě.

Oba úvodní debly ukořistili domácí, první jasně, druhý dvakrát nejtěsněji 10:9 a dostali se tak hned do celkového vedení 2:0.

Trojice dopadly smírně, hráči PKS oken ovládli koncovku té první a tím snížili na celkových 2:1, ve druhé však už neměli nárok – 3:1.

Ve třetí dvojici hosté schytali debakl, kde Komínek s Ošancem a střídajícím Fňukalem nezopakovali výborný výkon ze soboty a lehce padli – 4:1.

Novotný v singlu podal výborný výkon a s domácím singlovým specialistou Klaudym se dostal až do třetího setu a na stav 9:9, ale domácí borec si věděl rady – 5:1.

Za tohoto stavu již domácí Start měl remízu jistou, ale celkový stav napovídal, že dotáhnout takové vedení bude pro hosty z Vysočiny nadlidský úkol.

Tuto tezi ještě odmítla Brychtova trojice s přeskupeným složením a bylo to až ve třetím setu za devítek, čímž Žďár snížil na celkových 5:2, ale to bylo z jejich strany všechno.

Ve druhé odvetě trojic Novotného sestava bojovala, ale na trio Startu, kde hráli prim dlouholetí extraligoví matadoři Ungermann s Kaděrou, však v koncovce třetího setu nestačila – 6:2.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „Na Start v plné sestavě jsme bohužel nestačili, byť některé zápasy byly velmi vyrovnané. Stále hledáme složení druhé poloviny sestavy, která dělá body jen velmi sporadicky. Potrénujeme a uvidíme, co se dá vymyslet.“.

Kompletní výsledky kola ZDE.

Zápis o utkání k nahlédnutí ZDE.

autor článku: Milan Pivnička