Pražské týmy si o víkendu dojely pro body na Vysočinu, vyhrály zde shodně 6:3

kategorie muži dne 02.05.2022

PKS okna Žďár nad Sázavou – TJ Pankrác  3:6

Domácí tým PKS oken nastoupil do zápasu s pražskou Pankrácí bez dlouhodobě zraněného Pospíšila, kterého v základní sestavě nahradil Urubčík.

Úvod zápasu se ale žďárským nohejbalistům vůbec nepovedl, oba debly šly bez problémů za soupeřem a hned poté padli i ve trojici, byť až v koncovce třetího setu. Celkový stav 0:3 pro hosty nevěstil nic dobrého.

Ve druhé trojici Žďár konečně zabral a Pankrác přejel ve dvou setech, čímž korigoval celkový stav na 1:3.

S další korekcí přišel Kysilka s Komínkem ve třetí dvojici a byl to boj až do samotné koncovky třetího setu, tu si ale pohlídali – 2:3.

O srovnání celkového stavu se pokoušel Novotný v singlu, kde přítomní diváci viděli opět třísetový dramatický zápas, ale tentokrát s vítězným rozuzlením pro hosty z hlavního města – 2:4.

V následujících odvetných trojicích se odehrály obrovské nohejbalové bitvy, kde v obou se rozhodovalo až za devítek ve třetím setu. Jednou byli šťastnější hosté, jednou domácí – 3:5.

Pankrác již měla minimálně remízu jistou, ale chtěla víc. A dokázala to hned v prvním odvetné dvojici, kde Novotný s Urubčíkem kladli jen minimální odpor – 3:6.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „Opět náš výkon měl k ideálu daleko a především jsme si nechali utéct úvod zápasu. Pak už se to dotahuje jen velmi těžko. Největší problém jsme měli v obou hlavních dvojicích, kde jsme nevyhráli ani jednu.“.

Kompletní výsledky kola ZDE.

Zápis o utkání k nahlédnutí ZDE.

PKS okna Žďár nad Sázavou – SK START Praha 3:6

V nedělním utkání s pražským Startem řady domácích ještě více prořídly, kde ke zraněnému Pospíšilovi se přidali pracovně zaneprázdnění Urubčík se Šoupalem. Rovněž Novotný nastoupil se zdravotní indispozicí, která ho herně limitovala.

Trenér PKS oken tak opět musel měnit sestavu, ale výrazný efekt to nemělo. Stejně jako v sobotním utkání s Pankrácí ztratili domácí obě úvodní dvojice, i když Brychta s Kysilkou se dostali s elitním deblem hostí až do třetího setu, koncovka ale byla nad jejich síly – 0:2.

Žďár snížil hned v první trojici, kde soupeři nedal šanci. V té druhé ale domácí nohejbalisté padli ve třech setech – 1:3.

Střední pasáž utkání se stala kořistí PKS oken. Nejprve Komínek s Ošancem ovládli třetí dvojici a poté junior Fňukal zaskočil zkušeného Tůmu v singlu – 3:3.

Bohužel ze strany domácího týmu to bylo všechno. Obě odvetné trojice se hosté pohlídali, i když v té druhé se rozhodovalo až v koncovce třetího setu – 3:5.

V následující první odvetné dvojici měli Novotný s Nyklem těžký úkol – skolit elitní debl Pražanů ve složení Kaděra s exreprezentantem Ungermannem. Ti ukořistili první set, domácí zase ten druhý. Ve třetím setu se ale zkušení hosté dostali do trháku, na který domácí už nestačili zareagovat – 3:6.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „Vzhledem k omezenému počtu hráčů a také výkonu v sobotním utkání jsme změnili sestavu, ale nemělo to očekávaný efekt. Potěšila mě jenom třetí dvojka ve složení Komínek s Ošancem a také junior Fňukal v singlu, kde v první lize to byla jeho singlová premiéra“.

Kompletní výsledky kola ZDE.

Zápis o utkání k nahlédnutí ZDE.

autor článku: Milan Pivnička