Další prohra Okenářů, tentokrát se vsetínským béčkem

kategorie muži dne 08.05.2022

Tým PKS oken odcestoval na Valašsko bez Novotného a Komínka, proto opět bylo nutné zamíchat se sestavou.

V prvním deblu se Nykl s Pospíšilem dostali až do třetího setu, ale domácí si koncovku pohlídali. V tom druhém Žďár korigoval a bylo to ve dvou setech, byť oba skončily nejtěsnějším poměrem 9:10. Celkový stav byl tedy po dvojicích nerozhodný 1:1 a na řadě byly trojice.

Brychta s Nyklem a Ošancem podali velmi dobrý výkon, když se opět se hrálo na tři sety a za stavu 9:9 musela rozhodnout poslední výměna. Bohužel nakonec tuto výměnu brali domácí. Kysilkovi s Pospíšilem a Šoupalem se naopak nedařilo vůbec nic a trojka domácích je doslova přejela – 3:1 na zápasy. Navíc se v tomto utkání zranil Kysilka.

Prostřední pasáž utkání, tedy třetí dvojice a singl, byla opět velmi vyrovnaná. Žďár ztratil vložený debl v závěru třetího setu a Fňukal prohrál singl stejným scénářem, a zde to dokonce bylo znovu pouze o jeden míč! AUSTIN v tu chvíli již vedl 5:1 a minimálně remízu měl v kapse.

Konec zápasu odvrátil Pospíšil se Šoupalem a Fňukalem, když v první odvetě trojic nedali soupeři žádnou šanci – 5:2. Další korekci celkového stavu domácí ale už nepovolili. Brychta s Nyklem a Ošancem ve druhé odvetné trojce sice bojovali, ale na dobře hrající trio Vsetína nenašli žádný recept – 6:2.

NK AUSTIN Vsetín B – PKS okna Žďár nad Sázavou 6:2

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „Výsledek vypadá jednoznačně, ale čtyři zápasy jsme ztratili v závěrech třetích setů. Zde asi platíme nováčkovskou daň. Bohužel řady zraněných rozšířil Kysilka s nataženým zadním stehenním svalem, takže  poskládat sestavu na příští zápas bude docela oříšek“.

Kompletní výsledky kola ZDE.

Zápis o utkání k nahlédnutí ZDE.

autor článku: Milan Pivnička