V okleštěné sestavě nestačili Okenáři na Český Brod

kategorie muži dne 16.05.2022

Úvod utkání na hřišti aktuálně druhého celku prvoligové tabulky se domácímu Slavoji vydařil na jedničku.

Silně okleštěná sestava Žďáru, hrající navíc v minimálním počtu hráčů, vůbec nezachytila začátek a než se tým z Vysočiny rozkoukal, na ukazateli celkového skóre viselo 4:0 pro domácí.

Ale tak jednoznačné to zase nebylo. Druhá dvojice a druhá trojice padla až v koncovce třetího setu a první trojka prohrála dvakrát 10:9.

Ve třetím deblu první bod pro PKS okna vykřesal David Nejedlý s Urubčíkem, i když první set se opět rozhodoval až za devítek. Hosté tedy snížili na 4:1 a na řadě bylo utkání jednotlivců.

Žďárský Pospíšil sice proti domácímu Vedralovi bojoval, ale koncovky obou setů si domácí borec pohlídal – 5:1.

V následujících odvetách trojic se PKS oknům podařilo snížit celkový stav, když oba tyto zápasy šly za nimi. Celkový stav se tedy korigoval na 5:3 a celek z Vysočiny měl ještě šanci bojovat o celkovou remízu.

Tyto sny však Slavoj rázně utnul v první odvetě dvojic, kde Novotný s Pospíšilem sice prohráli první set až za devítek, ve druhém už ale nekladli odpor – 6:3.

TJ SLAVOJ Český Brod – PKS okna Žďár nad Sázavou 6:3

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „Pro tento zápas nebylo jednoduché dát dohromady sestavu, kvůli zranění nebo pracovnímu vytížení nám vypadli Kysilka, Radek Nykl, Brychta a Komínek. Proto nám musel pomoci David Nejedlý, pro něhož to byl první zápas v letošní sezóně. Ve druhé půlce utkání jsme již hráli dobrý nohejbal, ale úvodní manko jsme již nedokázali dohonit“.

Kompletní výsledky kola ZDE.

Zápis o utkání k nahlédnutí ZDE.

autor článku: Milan Pivnička