Prostějov loupil na Vysočině

kategorie muži dne 23.05.2022

Aktuálně vedoucí celek prvoligové tabulky, netající se ambicemi na postup do nejvyšší soutěže, nedal nohejbalistům PKS oken žádnou šanci.

Přitom v prvním deblu mohlo být vše jinak. Novotný s Pospíšilem vyhráli první set a ve druhém vedli už 4:1, ale ani tento náskok na získání druhé sady nestačil. V té třetí si hosté koncovku pohlídali – 0:1.

Ve druhé dvojici neměl Nykl s Brychtou proti bývalému mistru světa Müllerovi doplněného Robou žádnou šanci a dostali poměrně krutý výprask – 0:2.

Novotný s Pospíšilem a Fňukalem v první trojici zahráli opět velmi vyrovnané utkání s rozuzlením v nejtěsnější koncovce třetího setu, ovšem hosté byli znovu šťastnější – 0:3.

Druhé žďárské trio nemělo proti elitní trojce Prostějova žádnou šanci a nepomohlo ani střídání – 0:4.

V tuto chvíli už byli Hanáci hodně na koni a nezastavila je ani třetí dvojice a singl. V obou dílčích zápasech byli daleko lepší než nohejbalisté Žďáru, čímž dokonali dílo zkázy na celkových 0:6.

PKS okna Žďár nad Sázavou – T.J. SOKOL I Prostějov  0:6

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „Odehráli jsme nejhorší utkání v sezóně. V jeho celém průběhu jsme se utápěli v množství nevynucených chyb, především při příjmu podání a nahrávce. Když k tomu v některých dílčích zápasech přičteme i přílišný respekt ze soupeře v naší útočné fázi, bylo na debakl zaděláno. Prostějovský Müller opět potvrdil, že pořád patří mezi nejlepší nohejbalisty v republice“.

Kompletní výsledky kola ZDE.

Zápis o utkání k nahlédnutí ZDE.

autor článku: Milan Pivnička