Víkendové zápasy body nepřinesly

kategorie žáci dne 30.05.2022

MNK mobilprovás Modřice B – PKS okna Žďár nad Sázavou 6:3

Úvod zápasu nepřinesl žádné překvapení, když elitní sestavy si ve dvojicích uhrály svoje zápasy. Za PKS okna bodovali Novotný s Pospíšilem, takže celkový stav byl 1:1.

Podobný průběh měly i trojice, kde Novotného sestava zvládla koncovku třetího setu. Druhé trio ale padlo, i když znovu ve třetím setu a po velkém boji – 2:2.

Ve střední pasáži utkání ale domácí sešlápli plyn. Nejprve ukořistili třetí dvojici, která byla velmi vyrovnaná a šlo se opět do třetího setu. Jeho závěr si ale domácí pohlídali. V následném singlu neměl žďárský Pospíšil proti domácímu Burianovi šanci – 4:2.

V odvetných trojicích se odehrál podobný scénář jako v těch prvních – první vybojovaly Modřice, druhou Žďár – 5:3.

V prvním odvetném deblu na sebe narazili elitní sestavy, za domácí Halva s Burianem, za PKS okna Novotný s Pospíšilem. Rozhodovalo se znovu v závěru třetího setu, ale domácí si už celkové vítězství vzít nenechali – 6:3.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „Bohužel body dělala jen jedna polovina družstva a to na slušný výsledek stačit nemohlo. V ostatních zápasech jsme bojovali s nesehraností a horší přípravou útoku, což je dáno absencí několika hráčů základní sestavy“.

Kompletní výsledky kola ZDE.

Zápis o utkání k nahlédnutí ZDE.

PKS okna Žďár nad Sázavou – TJ AVIA Čakovice B  4:6

Oba týmy nastoupily v nekompletních sestavách, takže opět muselo dojít k určitým korekcím ve složení jednotlivých formací.

Úvodní dvojice Žďár vůbec nezvládl, když Novotný s Brychtou ani Komínek s Ošancem na hráče Čakovic neměli – 0:2.

Ve trojicích to ale domácí napravili, byť to v obou utkáních bylo až ve třetím setu a za devítek – 2:2.

Následovala třetí dvojice, kde Šoupal s Fňukalem podali dobrý výkon a závěry jednotlivých setů byly v jejich režii – 3:2.

V singlu nastoupil Novotný a s bývalým extraligistou Kopeckým vybojoval první set. Druhý a rozhodující třetí už ale Kopecký dominoval – 3:3.

Následovaly odvety trojic, první urvali domácí a druhou zase hosté – 4:4.

O osudu zápasu tak musely rozhodnout odvetné dvojice. Brychta s Novotným mohli PKS okna posunout do celkového vedení, ale opak byl pravdou. Nezvládnutý třetí set znamenal vítězství dua z hlavního města – 4:5.

Žďár měl ještě šanci toto utkání zremizovat, ale Komínek s Ošancem ve druhém odvetném deblu neměli nárok – 4:6.

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „Můžeme litovat singlu a první odvetné dvojice, kdybychom zvládli tyto zápasy, mohli jsme pomýšlet i na vítězství. Na kdyby se ale nehraje. Naše problémy složit sestavu na tento zápas byly fatální, zde hledejme základní příčinu naší prohry“.

Kompletní výsledky kola ZDE.

Zápis o utkání k nahlédnutí ZDE.

autor článku: Milan Pivnička