Okenářům se v Praze nedařilo

kategorie muži dne 13.06.2022

Úvod předposledního zápasu PKS oken v základní části 1. nohejbalové ligy byl ještě vyrovnaný, ale pak se začali domácí prosazovat.

Úvod předposledního zápasu PKS oken v základní části 1. nohejbalové ligy byl ještě vyrovnaný, ale pak se začali domácí prosazovat.

V prvním deblu Fňukal s mladým Matějem Sobotkou podali velice dobrý výkon, když s elitní dvojicí domácích ve složení Závorka s Petrásem se dostali až do třetího setu, kde padli až v jeho koncovce – 1:0.

Hosté z Vysočiny kontrovali ve druhém deblu, kde Novotnému s Brychtou k tomu stačily dva sety – 1:1.

Ve trojicích ale domácí odskočili, když získali obě dvě, především díky výborné obraně – 3:1.

Ve třetí dvojce Šoupal s Ošancem domácí ještě přibrzdili, když domácí duo srazili ve dvou setech, čím snížili celkový stav na 3:2.

Novotný v singlu bojoval, první set se rozhodoval až za devítek, ale domácí Závorka si poslední výměnu pohlídal. Druhý set už ale byl zcela v jeho režii. Domácí tak odskočili na 4:2 a na řadě byly odvety trojic. Ty domácí odehráli opět s velkým přehledem, když žďárské nohejbalisty nepustili prakticky k ničemu – 6:2.

TJ Pankrác – PKS okna Žďár nad Sázavou 6:2

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „V posledních zápasech naše šance na slušný výsledek sráží nekompletnost sestavy, kde neustále musíme improvizovat s minimálním počtem hráčů. To je náš zásadní problém. Pozitivem zápasu tak zůstává pouze prvoligová premiéra Matěje Sobotky, který na svůj věk podal velmi dobrý výkon.“.

Kompletní výsledky kola ZDE.

Zápis o utkání k nahlédnutí ZDE.

autor článku: Milan Pivnička