Ve žďárské nohejbalové aréně se body dělily

kategorie muži dne 20.06.2022

V posledním kole 1. nohejbalové ligy zavítal na žďárské kurty celek z Valašska – NK AUSTIN Vsetín B. Ani jednomu z týmů o nic nešlo, hosté měli play-off už jisté, naopak na domácí čekají podzimní záchranářské práce.

Nicméně Vsetín přijel ve velmi silné sestavě, ale i družstvo PKS oken bylo tentokrát téměř kompletní, až na zraněného Kysilku.

V úvodních deblech se žádné překvapení nekonalo, když elitní dvojice domácích i hostů svoje zápasy zvládly a připsaly body do celkového skóre – 1:1.

Ve trojicích to bylo jako přes kopírák, ale s tím rozdílem, že byly mnohem vyrovnanější s rozuzlením v koncovkách třetích setů – 2:2.

Středovou pasáž utkání ovládl tým PKS oken. Nejprve Ošanec s Fňukalem, kterého střídal Šoupal, urvali koncovku ve třetí dvojici, čímž posunuli domácí do vedení 3:2 na zápasy. Na 4:2 zvýšil Pospíšil v singlu a opět to bylo po boji ve třech setech.

Zřejmě rozhodující moment celého zápasu nastal v první odvetě trojic, kde Novotný s Pospíšilem a Fňukalem vedli ve třetím setu už 9:6, ale ani tento náskok jim nestačil. Soupeř výrazně zlepšil obranu a najednou nebylo možné dát poslední bod. Nakonec se Vsetínu podařila dokonalá otočka a toto utkání šlo za nimi – 4:3.

Ve druhé trojici Brychta s Nyklem, Ošancem a střídajícím Šoupalem neměli nárok a padli jasně ve dvou setech, čímž se celkový stav korigoval na 4:4.

O osudu utkání tak musely rozhodnout odvety dvojic. Novotný s Pospíšilem potvrdili svou kvalitu, i když to bylo velmi vyrovnané a hrané na tři sety – 5:4.

Ve druhé odvetné dvojce Brychta s Nyklem bojovali o celkové vítězství, ale bohužel vůbec neměli svůj den, což rezultovalo v jednoduché vítězství valašského dua. Utkání tak skončilo remízou 5:5 a mohlo se jít k závěrečnému pozdravu.

PKS okna Žďár nad Sázavou – NK AUSTIN Vsetín B  5:5

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „Remíza je asi spravedlivá. Musím pochválit všechny za bojovnost v utkání, nechybělo mnoho a mohlo se i vyhrát. Hlavně je škoda první odvetné trojice a náskoku 9:6 ve třetím setu. Nyní nás po prázdninách budou čekat záchranářské práce a na to se musíme dobře připravit“.

Kompletní výsledky kola ZDE.

Zápis o utkání k nahlédnutí ZDE.

autor článku: Milan Pivnička