Okenáři v Praze vyhráli, o účast v 1. lize si zahrají v baráži

kategorie Unitop SKP dne 19.09.2022

Záchranářské mise čakovického a žďárského týmu v 1. nohejbalové lize vyvrcholily rozhodujícím třetím utkáním za stavu série 1:1. Poražený měl jistý přímý sestup o soutěž níže, na vítěze ještě čeká prolínací baráž s poraženým finalistou 2. ligy.

Do utkání vstoupil lépe celek PKS oken, když Brychta s Kysilkou si vyšlápli na elitní debl domácích ve složení Kanda se Sadílkem a udolali je ve dvou setech. Bohužel ve druhé dvojce měl Novotný s Pospíšilem vyhraný první set a ve druhém už vedli 8:9, ale nepřesnosti v koncovce jim zabránily to dotáhnout do vítězného konce. Ve třetím setu se situace opakovala jak přes kopírák, jak s bodovým stavem, tak s nezvládnutou koncovkou. Po dvojicích tedy na ukazateli celkového skóre visel stav 1:1.

Následovaly trojice, které celou sérii týmu z Vysočiny absolutně nešly. Proto došlo ke změnám v jejich složení, mající přinést herní zlepšení. To se ale bohužel nestalo. První trojka ještě zahrála slušně a padla až ve třetím setu, u té druhé byl slušný pouze první set. Domácí nohejbalisté se tak dostali do trháku 3:1 na zápasy a nad žďárským týmem se začaly stahovat sestupová mračna.

Za záchrannou brzdu ještě zatáhnul Pospíšil v singlu, ale byl to vyrovnaný souboj s rozuzlením až ve třetím setu. Tím korigoval celkový stav na 3:2.

Následovaly odvety trojic, na které si domácí věřili, do té doby totiž v celé sérii ztratili pouze jednu. Ale ty už nezačaly. Na čakovické kurty se snesl vytrvalý déšť, který aktéry utkání donutil k přesunu do haly. A jak se později ukázalo, pršelo štěstí týmu PKS oken.

V hale totiž hosté předvedli neuvěřitelný obrat. Obě trojky Žďár vyhrál a to takovým způsobem, že domácí se nedostali přes 7 bodů v setu! Tím se celkový stav obrátil na 3:4 a najednou byl celek Čakovic tím, kdo měl hlavu dole. O osudu utkání a sestupujícím tedy musely rozhodnout odvety dvojic. Za domácí nastoupil Kanda se Sadílkem, za hosty z Vysočiny Novotný s Pospíšilem. Ti předvedli neskutečný herní koncert, když v prvním setu rozebrali soupeře poměrem 3:10. Ve druhém setu hráči Avie střídali, ale na rozjetý žďárský debl to ani tak nestačilo. Získali ho poměrem 6:10, čímž celou sérii o udržení vítězně ukončili.

TJ AVIA Čakovice B – PKS okna Žďár nad Sázavou   3:5

Komentář trenéra Pivničky k zápasu: „Neuvěřitelný zápas! Vedení na úvod, pak ztracená druhá dvojka a obrat domácích ve trojicích, snížení v singlu a znovu obrat v utkání, tentokrát náš. Od stavu 3:2 jakoby nás někdo polil živou vodou! Ale máme za sebou pouze první krok, musíme jít s pokorou i do barážového utkání s poraženým finalistou 2. ligy, to taky nebude vůbec jednoduché. Hráčům Čakovic děkuji za férový přístup ke všem utkáním série, ke kterému jsme doufám přispěli i my“.

Kompletní výsledky kola ZDE.

Zápis o utkání k nahlédnutí ZDE.

autor článku: Milan Pivnička