2011

Rok 2011 začal horečnatou činností všech členů kolem shánění finančních prostředků, neboť sekretář ČNS nám oznámil, že STK schválila převod soutěže a máme tedy I. ligu. Daří se a dalšími sponzory se stávají Del a.s., Wapa s r.o., Zahrada Vysočina, Optika Pavlína, Campanulla, Monika Krátká, Aleš Stejskal, pan Srba starší a v jednání máme i další firmy. Dáme to dohromady.

Aleš Stejskal se stal podruhé otcem a zase je to kluk. Tentokrát Dominik. Takže všechno nejlepší a hlavně hodně zdraví celé rodině.

Kája dostal nominaci do reprezentačního týmu České republiky a my mu potvrzovali reprezentační smlouvu. Má tam zajímavou klauzuli – nesmí chlastat, jen pokud trenér repre udělí výjimku.

Kluci se zúčastňují zimních halových turnajů – Pardubice, Havlíčkův Brod atd. Milan rozhodil sítě a láká nějakou zkušenou posilu. Zatím se jeví na dobré cestě přestup Kamila Průchy z pražské Solidarity.

Vypadá to, že Kamil sebou stáhne i Pepíka Hochmana, k dispozici bude tedy dvanáctka hráčů:

Kamil Průcha, David Sobotka, Jiří Staněk, Josef Hochman, Aleš Vrabec, Karel Hron, Martin Krátký, Patrik Srba, Milan Paul, David Nejedlý, Lukáš Nejedlý a Pavel Neumann (?).

Zúčastnili jsme se prvního ročníku ankety Sportovec Žďárska 2010 a v ohni jsme měli několik želízek: dorost a Martina Krátkého, áčko a Káju Hrona. V divadle jsme strávili příjemný večer, program byl na úrovni a přenášela ho ČT 4. S potěšením jsme konstatovali, že na osmém místě se umístil Karel Hron.

S přetlakem hráčů to jako obvykle nebude tak horké. David Nejedlý si ve škole upustil na nohu lavici a skončilo to tříštivou zlomeninou palce levé nohy. Když to dobře půjde máme ho v červenci na kurtu.

V březnu Petr Jelínek úspěšně zorganizoval 7.ročník turnaje žáků a dorostenců Pohár Vysočiny  v Novém Veselí.

O první letošní zápich se postaral Jirka Staněk. V mírně podroušeném stavu se dostal domů a aby si spravil chuť , chtěl něco slupnout. Na lince v kuchyni našel kastrol. Asi děvčátka vařila puding, řekl si a ochutnal plnou dávku. Bylo to mýdlo. Další líčení této události probíhalo takto: Ty vole to bylo dílo, chtěli mě otrávit, bubliny šly ze mě všude, každou dírkou. Na hajzl jsem nedoběhl, šlo to na etapy – do dřezu, do umyvadla a až na třetí pokus jsem to stihl. Nebyla to už taková dálka. Pastelky jsem měl rozklepaný dva dny a pořád mi je na blití. Když si krknu, cítím,  jak jde bublina vzhůru.

 Kája se zúčastnil Czech open v Nymburku v singlu. Po celkem suverénním vítězství v základní skupině kde problémy dělal  jen Pavel Kop mu ve čtvrtfinále soupeř odstoupil  pro zranění. V semifinále měl smůlu, protože narazil na Slováka Ižola. Prohrál velmi těsně 1:2, když ve třetím setu byl stav 11:13. V boji o třetí místo podlehl dalšímu Slovákovi – Žigalovi. Dle ohlasů předvedl velmi dobrý výkon.

První kroky našeho týmu v I. lize vedly do Aše na horkou půdu místní Jiskry. Cesta byla daleká a mladíci,  k Milanově hrůze,  vyrazili už v pátek. V sobotu jsme je našli celkem v pohodě, i když Alda hlásil Milanovi telefonicky tragický stav věcí.  Zápas to byl velmi dobrý , ale problém byl, že jsme nenašli žádný háček na nejlepšího hráče domácích – Hlaváčka. Když ho konečně Alda ve trojce slovil tak naše druhá trojka tuto výhodu nevyužila a v závěrečných dvojkách Káju s Marťasem porazil . Jenže druhá dvojka Aše byla slaboučká a remízový bod jsme si s přehledem uhráli. Nutno ale konstatovat, že k vítězství jsme měli podstatně blíž, všechny prohrané zápasy byly na tři sety se stavem 10:9 pro Aš ve třetím setu. Super výkon předvedl Alda, jasně náš nejlepší hráč.

V dalším utkání jsme přivítali NK Bělá a že jsme jim měli z loňska co oplácet. Stále nám chyběl Pepík Hochman, soupeři Martin Petr. Utkání se nevyvíjelo dobře, obě dvojky prohrály ač vyhrály první set. Když konečně zabrala Kamilova trojka, Aldova opět ve třech setech prohrála. Naštěstí naše třetí dvojka svého soupeře udolala, ale po velkém trápení a pak Kája předvedl velký výkon v singlu a Davida Rožka smetl 10:3, 10:1. Za stavu 3:3 jsme se zvedli a obě následující trojky vyhráli. Do utkání prvních dvojek jsme vlétli a v prvním setu nedostal i Rožek s Kapitolou šanci. Jenže pak přišla slabší chvilka na Martina a nepomohlo ani střídání Lukim Nejedlým. Ani začátek třetího setu nám nevyšel, Bělá bodovala přes Martina. Za stavu 6:8 ale přišly dvě chyby Bělé, pak Kája po dlouhé výměně zachránil ztracený míč a Marťas nekompromisně zakončil. Utkání tedy skončilo 6:3 pro nás a první vítězství  bylo třeba rozebrat. Odebrali jsme se na kurty a zahájili tiskovou konferenci.

  Horní řada: Luki, Sob, Alda, Marťas, trenér Milda, president Míra

  Dolní řada: Kamil, Paťa, Medůsa, Kája a Milan.

  Chybí David Nejedlý a Pepík Hochman.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Třetí kolo nás zavedlo do Zruče-Sence, ale již v průběhu týdne nás zastihla tragická zpráva. Kamilovi při fotbálku soupeř těžce zlomil nohu. Nadvakrát zlomená lýtková kost a utržené vazy v kotníku vystavily do podzimu Kamilovi stopku. Aby toho nebylo málo tak si i Pepík Hochman vážně pořezal ruku a do Plzně s námi nejel. V pěkném sportovním areálu jsme se poprvé dostali na antuku a zpočátku se drželi. Soupeřův náskok jsme vždy dokázali dotáhnout. Do třetí dvojky nastoupili zkušení mazáci Hána se Smolou a nedali nám šanci. V singlu pak proti Kájovi skvěle připravený Smola příkladně zabojoval a vedení domácích 4:2 jakoby na nás hodilo pytel. Ztratili jsme i disciplínu a výsledkem byla porážka 6:2.

 Spartak Přerov je těžký soupeř a vloni jsme dostali doma vylágoš. Milan udělal skvělý tah když ustanovil Aldu kapitánem. Alda vzal tuto funkci zodpovědně . Makal, bojoval , povzbuzoval jako o život. Utkání nezačalo zrovna nejlépe. Kája s Marťasem prohráli, ale Alda s Paťou dokázali vyrovnat. Pak nám ale úplně odešli trojky a stav byl 1:3. Ani třetí dvojka nezačala nejlíp, až po střídání se situace zlepšila a skvělý výkon začal předvádět Pepík Hochman. Snížili jsme a Kája nastoupil do singlu proti Tomášovi Miklíkovi, kterému měl co oplácet z loňska. Byl to boj, ale Kája byl přece jenom jistější a stav utkání vyrovnal.

 Poté nastal zázrak, obě naše trojky soupeře smetly. Vedení 5:3 nám zaručovalo bod, ale doufali jsme ve dva. Jenže soupeř to nevzdal, Kája s Martinem opět prohráli a pak se to stalo. Alda vybíral těžký míč a podvrtl si koleno. Vystřídal ho Jirka Staněk, ale už se nepodařilo zápas získat. Bod je nádherný, ale radost nám zkalilo Aldovo zranění.  Široký kádr se nám rozpadá pod rukama.

 S Janovicemi jsme uhráli remízu, ale od začátku jsme prohrávali. Ukazuje se, že stav 1:3 je pro nás typický a až za tohoto stavu začínáme hrát. Tentokrát byl s námi Pepík Hochman a s týmem byli i všichni zranění a silně povzbuzovali. Za stavu 4:3 nás déšť vyhnal do tělocvičny a tam je naše parketa. Jednu chvíli to dokonce vypadalo na naše vítězství, ale Kája s Marťasem prohráli. Naštěstí Milan Paul s Patrikem Srbou příkladně zabojovali a získali pátý bod.

 

 

 

 

 Do Plzně na Start VD se jelo téměř bez ambicí, ale k bodu nebylo zase tak daleko. Prohra 4:6 byla zbytečná a zavinil to také přístup některých hráčů k životosprávě před zápasem.

Svou soutěž zahájilo také béčko. V Dalečíně to byl celkem vylágoš 1:6, v domácím zápase s Abus Jihlava se kluci snažili, přesto byla výsledkem porážka 3:6.

Na mistrovství ČR Unitop odjela naše komanda v této sestavě: Radek Landa, Leoš Filippi, Luděk Musil a Karel Hron. Tentokrát to bylo druhé místo, ale ve finále, ve třetím setu jsme vedli ještě 9:7.

Nohejbalový víkend 21. – 22. 5. zahájilo béčko a po velkém boji porazilo Smrček 6:4.

 

 

 

 

Odpoledne pak áčko přivítalo Jiskru Aš stále bez Kamila a Aldy, ale soupeři zase chyběl Hlaváček a Ulmon. Zahráli jsme velmi dobře a i když bylo utkání přerušeno bytelným slejvákem, podařilo se kurty upravit a utkání vyhrát 6:1. Super výkon podal Jirka „Kalousek“ Staněk a příležitost dostali i oba Nejedláci.

 

 V neděli pak mládež potvrdila svou letošníneporazitelnost v krajském přeboru a porazila Třebíč 3:2, Bedřichov3:0 a Smrček 3:1.

 Do Bělé jsme jako favorité rozhodně nejeli. Ke všem problémům se zraněními se přidali ještě problémy psychické – u Marťase kvůli maturitě a Paťa cestou na zápas u Radňovic uhnul srnce tak, že vyletěl ze silnice a zase rozbil auto. Pršelo, hrálo se v hale a skvělý byl David Rožek. Výsledkem byla naše porážka 2:6.

K dalšímu utkání na naše kurty přijel AC Zruč – Senec a jak se ukázalo ani oni nebyli v plném stavu. Chyběl Václav Hána a Zdeněk Holub, Pavel Stehlík byl indisponován.  Začátek se nám jako obvykle nepovedl, Kája s Marťasem prohráli. Pak sice Milan s Patrikem vyrovnali, ale trojky prohrály obě. Stav 1:3 je v této sezoně tradiční , ale většinou znamenal odpich od dna. Také v tomto případě David Sobotka s Pepíkem Hochmanem snížili a Karel Hron tentokrát Smolu zdolal a oplatil mu svou jedinou porážku v singlu. Vedení na naši stranu strhla trojka Hochman, Staněk, Hron, ale soupeř stačil vyrovnat. Ještě jednou jsme šli do vedení zásluhou Káji a Marťase a výhra byla na dosah, ale to by musel Milan v závěrečné dvojce proměnit mečbol. Nepovedlo se, ale bod za remízu 5:5 je velmi cenný. Diváci ocenili výkony obou soupeřů a zejména gesto hostujícího Štolky, který za pro sebe nepříznivého stavu opravil výrok rozhodčím a bod přiznal nám.

Béčko hrálo proti Abusu Jihlava a SK Drak Dalečín bez úspěchu. Výsledkem byly porážky 1:6, 2:6.

S Přerovem to máme vždy velmi vyrovnané, ale že povedeme u nich 5:2 to v tomto stavu nečekal nikdo. Luki zničil blokem Pavelku i Šlézara, dobře nahrával, Marťas byl jednoznačně jedničkou týmu. V posledním zápase trojek jsme vyhráli ještě první set 10:1 a zdálo se, že Přerováci jsou na kolenou. Jenže nebyli a hnáni diváky to dotáhli na remízu 5:5.

Béčko prohrálo ve Smrčku 0:6 a trenér Jelínek pravil, že je to tím, že ani ti nejzkušenější se neřídí jeho pokyny.

 K poslednímu zápasu před letní přestávkou jelo áčko do Janovic s touhou alespoň překvapit. Až do stavu 3:3 to vypadalo nadějně a naše body získali tradičně Kája s Marťasem, David Sobotka s Pepíkem Hochmanem a Kája v singlu. Jenže vůbec nám nešly trojky a všechny jsme prohráli . Když pak ani Kája s Martinem nestačili na první dvojku soupeře skončilo utkání naší porážkou 3:6.

V průběhu léta se celkem nic mimořádného nestalo. Kluci objížděli turnaje a dobré výsledky přivezli z Bělé. Alda začal trénovat a Kamil už se také lepší. Pořádali jsme dva tradiční turnaje – Vysmáté léto pro amatéry a Žďárský pohár pro hráče bez rozdílu vah. Vysmáté léto vyhráli novoměšťáci a Pohár si pak odvezli Modřice v čele s Patrikem Ilášem. Ve finále porazili Bedřichov a naše trojky obsadili třetí a čtvrté místo.

Míra Sommer oslavil na kurtu 60. narozky s rodinou a v závěru se už trošku motal. Jebnul sebou na trávník a trochu si odřel čelo. Jak pravil Vlasta: Když sebou jebnu já, mám rozbitou hubu a roky si o tom všichni povídají, ale Míra se za dva dny zahojí a ani se v kronice zápis neobjeví.

Čtrnáct dní nato proběhlo soustředění áčka, béčka, dorostu a hostů (Ríša, Pavel, Patrik s rodinou), kterého účelem bylo utužení kolektivu a dokončení oslav Mírových šedesátin a Luďových  třicetin.

Nálada byla výborná a k žádným mimořádným událostem nedošlo.

 

Závěrečné utkání základní skupiny I. ligy nás zastihlo v totálním rozkladu. Zranil se i Pepík Hochman, noha v sádře , pro pracovní povinnosti chyběl ještě Milan Paul a pro reprezentační povinnosti (soustředění v Nymburce) Kája Hron. Proti Startu VD Plzeň nastoupili dorostenci, Sobík musel na popravu v singlu a výsledkem byla porážka 1:6. Náš jediný bod udělala dvojka Krátký, Srba.

Spadli jsme tedy do play-out a čekaly nás dva zápasy proti Aši. K tomu prvnímu, na domácí půdě, přijel soupeř oslaben o tři hráče základní sestavy a rovněž naše sestava nedoznala žádného vylepšení. Kamil, Alda i Pepík jsou stále mimo hru. Přesto soupeř nedostal šanci a výsledkem bylo vítězství 5:0 bez ztráty setu.

Odveta na hřišti soupeře už byla jen formalitou. Naše výprava vyrazila do Aše den předem bez stařešinů Soba a Kalouska, ale s Aldou. Soupeř nastoupil v plné sestavě i s uzdraveným Hlaváčkem a i když bojoval alespoň o čestný bod, šanci nedostal. Na venkovních kurtech na nás nemají – 0:5 a první ligu jsme pro rok 2012 udrželi.

Obrovského úspěchu dosáhl Kája na Mistrovství Evropy na Korsice. Po vítězství v základní skupině, kde se trošku trápil s Francouzem, porazil v semifinále Švýcara a ve finále narazil na Slováka Ižola. Po velmi vyrovnaném boji však Kája s tímto soupeřem opět prohrál. Stříbrná medaile je však obrovský úspěch a máme z něj obrovskou radost.

 

18. října byl Karel Hron spolu s presidentem Mírou Sommerem přijat na Městském úřadě, kde jim starostka D. Zvěřinová a místostarostové J. Brychta a L. Bárta poděkovali za reprezentaci města a Karlovi předali dárky a finanční odměnu.

 

Na obrázku zleva Kája, president, Ing. Zvěřinová, Bc. Bárta a Mgr. Brychta, autorkou fotografií je paní Helena Zelená Křížová.

 

Sezona však ještě zdaleka nekončí. Kluci projevili zájem o účast na MČR dvojek a tak je  Milan přihlásil. Přednost mají extraligové sestavy a tak jsme ani nevěřili v možnost účasti, ale pořadatel nám přiklepl divokou kartu a tak jsme vyrazili ve složení Karel Hron, Martin Krátký a Patrik Srba. Nezklamali. Postoupili ze základní skupiny po dvou vítězstvích a dvou porážkách (jedna byla od Modřic A a těsná) do čtvrtfinále, kde narazili na Žatec. Prohráli jsme 1:2 a porážka nás dost mrzela, ale všechno přešlo, když Žatec v semifinále zdolal Karlovy Vary a ve finále Modřice B. Oba zápasy vyhrál 2:0 takže nejtěžší to měl s námi !!!!

Teď nás čeká MČR jednotlivců a president Kájovi stanovil jednoznačný cíl – získat titul mistra ČR pro rok 2011.

Je  třeba  konstatovat, že Kája je poslušný kluk a svůj úkol splnil. 28. 10. 2011 se konečně stal mistrem ČR v singlu.

Cesta za titulem však vůbec nebyla jednoduchá. Konkurenci tvořilo 32 singlistů, převážně z extraligy, kteří byli rozdělení do osmi skupin. Po dvou snadných vítězstvích nad Pospíšilem a Škultétym čekal na Káju loňský mistr Petr Vít a byl to boj do posledního míče. Nádherný zápas skončil  Karlovým vítězstvím, ale  problém byl, že si bolestivě narazil patu levé nohy. Před každým dalším zápasem musel být ošetřován. V osmifinále přejel Kokštejna a ve čtvrtfinále Beránka celkem bez problémů.

V semifinále však už čekal Jirka Doubrava, dvoumetrový bijec. V prvním setu to vypadalo, že Karla zabije. Tvrdým smečovaným podáním ho odtlačil od sítě a zahnal do hluboké defenzivy. Rána za ranou . které Kája odvracel jen s vypětím všech sil a přesto set prohrál 5:10. Neboj, trpělivě, to nemůže vydržet celý zápas radil Milan Pivnička. Do druhého setu Karel vlétl jak raketa a rázem vedl 4:1. Pak však Doubravovi vyšly tři puklice,  vyrovnal, ale to bylo z jeho strany vše. Oba sety Karel vyhrál 10:5 a postoupil do finále.

Ondra Vít je Kájův předchůdce v reprezentaci, hráč podobného stylu – vynikající pole, podání a tvrdší útok a také snaha pomstít bráchu. První set Karel získal pro sebe 10:6, ale pak ho chytly křeče do lýtek. Po ošetření pokračoval, ale Ondra měl navrch. Teprve v závěru se Karel opět chytil a snížil, přesto set 6:10 prohrál. Dobrou fazónu si přenesl  i do třetího setu. Ondra stále dotahoval, jenže za stavu 9:9 se Karel opět zhroutil v křeči. Pomohli jsme ho ošetřit zde je nutno zaznamenat sportovní chování Ondry Víta. Nejenže netlačil na rychlé pokračování zápasu, ale čekal až skončí tajm rozhodčích a pak si vzal svůj, aby dal Kájovi možnost dát se dohromady. Karel měl nabito, přijal si dobře, připravil si míč k síti a diagonálou zasmečoval. Ondra  si na míč jen sáhnul, pře síť už ho nedostal.

 

A teď už jenom máme radost a vzpomínáme na Honzu Ptáčka, který Káju k tomuto úspěchu nasměroval a všechny ty řeči znalců, že z Káji nikdy nic nebude.

S jídlem stoupá chuť a kluci se rozhodli, že pojedou do Nymburka i na MČR trojek.  Sestava Karel, Martin, Patrik a Alda nezklamala ani tady. Se Vsetínem, za který hráli Perun a Brutovský sehráli vyrovnanou partii a podlehli jen těsně 8:10, 7:10. Porazili Šacung ve složení Kalas, Ešner, Štěpař a v rozhodujícím zápase skupiny podlehli Čelákovicím opět jen velmi těsně . Smůla byla, že v okamžiku, kdy Alda začal na síti přehrávat Spilku, mu brklo ve zraněném kolenu a  musel vystřídat.

Na závěr můžeme konstatovat, že rok 2011 byl z hlediska dosažených výsledků zatím nejlepším rokem v historii oddílu.