2013

2 0 1 3

 

Rok 2013 začal schůzí áčka, aby se vědělo co bude dál. Po bouřlivé debatě jsme došli k závěru, že kádr zůstává pohromadě a poctivě se připraví na další prvoligovou sezonu. Na následujícím tréninku si Marťas podvrtl kotník a na měsíc se vyřadil z procesu. Rozhodli jsme se, že kádr posílíme a zatím se podařilo získat Honzu Kysilku alias Gebu z Dalečína. Výborná levačka a přehled ve hře. Poctivý trénink se projevuje na Davidovi a Lukim Nejedlých. Vypadá to, že o základní sestavu pořádně zabojují.

Béčko posílil Jirka Staněk a také se ujal vedení a tréninku tohoto týmu.

V únoru jsme uspořádali turnaj trojic žáků a dorostenců konečně ve Žďáře v hale na Bouchalkách. Naše sestavy:

žáci – Jan Štefáček, Petr Pešek, Štěpán Šimek

dorost – Tomáš Jelínek, Ondřej Brychta, Tomáš Landa

Žáčci hráli snad poprvé na dva dopady a nervozita je brala docela dost. Přesto proti zkušeným soupeřům bojovali a podání Štěpána dělalo docela problémy. Nakonec skončili pátí. Dorostenci se probojovali do čtvrtfinále a pak prohráli s favority ze Stratova.

Výsledky:

žáci – Sokol Prostějov,. Avia Čakovice, SK Kotlářka

dorost – Stratov B, Stratov A, Kotlářka B

27. března se konal již třetí ročník vyhlášení nejlepšího sportovce Žďárska. Měli jsme tentokrát čtyři  želízka v ohni a nejlépe se umístil Karel Hron na 3. místě mezi dospělými. Martin Krátký obsadil 6. místo mezi mládežníky a na stejném místě se umístilo prvoligové áčko. Milan Pivnička obsadil 7. místo mezi trenéry.

Start prvoligové sezony se blíží a jako každoročně nemůžeme být bez problémů. Na krajský turnaj do Letovic odjeli, přes zákaz trenéra, Paťa, Kája a Geba a zcela podle očekávání to dopadlo tak, že si Geba vyvalil koleno a zřejmě má po své první ligové sezoně. Co jsou platná slova jak ho to strašně mrzí, natrénované sestavy jsou v háji. A tak si Jirka v klubovně vyzvedl zpět dres, odstranil nálepky jako „Poslední sbohem“ a Opravdu naposled“ a v sobotu musí opět nastoupit za áčko proti Startu Plzeň.

PKS okna Žďár nad sáz. - 1. liga - 2013

PKS okna Žďár nad sáz. – 1. liga – 2013

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sezona začala smolně a její pokračování mnoho radosti nepřineslo. V úvodním zápase jsme zvítězili nad Startem Plzeň, ale v následujícím zápase v Českých Budějovicích chyběl Patrik Srba a tak nás čekala nakládačka. Budějkám skvěle zahráli Chalupa s Fíkem. Hned v úvodu domácího zápasu s Přerovem si Patrik přivodil výron v kotníku a je vyřazen dlouhodobě ze hry. Nehráli jsme dobře a Přerov nám žádnou šanci nedal. Proti Zruči zase chyběl Kamil v Modřicích pro změnu David Nejedlý. Milan před zápasy neví koho bude mít k dispozici, natrénované sestavy se rozpadly. Před zápasem s Janovicemi oznámil pracovní zaneprázdnění Paulinho, ale přijel Pepík Hochman. Je načase zvednou prapor, pravil Kamil a tým se skutečně zvedl. Janovice porazil 6:2  a snad se blýská na lepší časy.

Poslední zápas první poloviny dlouhodobé části soutěže nás čekal v Bělé a Milanovi zbylo torzo týmu. Chybělo 5 hráčů – Kysilka, Srba, D. Nejedlý, Paul a Hochman. Naštěstí se vrátil Alda. V koleně mu sice brká, ale Bělou zničil blokem. S Kamilem uhráli dvojku a trojku, další body přidali Kája s Marťasem a překvapivě i Jirka s Ondrou ve třetí dvojce. Výsledek 6:3 pro nás je více než potěšitelný. A teď na Plzeň, Vávro, na Plzeň.

Druhá  polovina dlouhodobé části však nezačala nijak slavně. Přestože některé zápasy vypadaly velmi slibně tak na jejich konci nás čekala porážka 4:6 – Plzeň, Přerov, Zruč. Do sestavy se vráti lPepík Hochman a zasloužil se o remízu s Budějkami, ale pak si při fotbale zlomil nos  a ještě si k tomu přivodil otřes mozku. Zranění Geby a Paťi se nelepší, Milan Paul utkání sabotuje a tak do akce museli Ondra Brychta, Tomáš Jána a Dušan Horvath. Proti Modřicím obětavě nastoupili Pepík i Alda a na výkonu to bylo znát. K tahounům týmu – Kájovi a Marťasovi se bodově přidali i Kamil a zejména vedle Pepíka vyrostl David Nejedlý. Vyhraná třetí dvojka lámala zápas a na konci bylo naše vítězství 6:2 a posun v tabulce do první čtyřky. Po letní přestávce nás nečekají lehké zápasy, ale Janovice a Bělá jsou soupeři porazitelní.

Letošní sezona nezastihla v dobrém rozmaru béčko, nevyhrálo jediný zápas, ale nejsou v tom kluci sami. Sobík toho ze zdravotních důvodů moc neodehrál, Jirka Staněk a Ondra  Brychta zaskakovali v áčku. Některé výsledky však byly velmi těsné.

Dorost si v krajském přeboru vede celkem dobře .

Nestor týmu po presidentovi a Vlastovi, Jaroušek Kletečka oslavil krásné pětapadesáté narozeniny. Při klobáskách a kvasničáku bylo nádherně a jediný problém nastal, když došel rum. Jaroušek si ale dokázal poradit. O půl noci zavolal Leošovi Filippi a za chvilku byl na kurtu taxík s litránkem tohoto moku. Milan toho moc neví, protože tou dobou si už bucnul.

Celé léto bylo krásné počasí a celkem nic mimořádného se nestalo. Jen Radek Landa po jednom mimořádně úspěšném pondělku přišel na kurt pěšky a hledal ortézu. Zaujaly nás lehké odřeniny v jeho obličeji a on pravil, že neví jak k nim přišel, že v podstatě neví jak se dostal včera domů, ale že to vypadá jako kdyby několikrát upadl z kola protože batoh má uválený jako prase. Doporučili jsem mu ať už raději nechodí domů sám, že už přece jenom má určitý věk a lepší to už nebude. Vzal si naše rady k srdci a k další účasti na kurtu se nechal doprovázet starším bratrem Zdendou, aby měl nad sebou dozor.Po treninku oba bratři Landové vzorně společně opustili kurt a slíbili, že na sebe dají pozor. Asi po deseti minutách byl na stezce zahlédnut Radek jak se v šíleném tempu vrací pro zapomenutý batoh. Bravurně zvládl retardér i bránu borců, se slovy „já jsem ale blbec“ hodil batoh na záda, otočil kolo, vskočil do sedla a v závratném tempu proletěl zpět branou borců. Zapomněl ale na večerní rosu, přehnal náklon v zatáčce a smyk na přední kolo už neustál. Řidítek se nepustil a asi tři metry ryl hubou v trávě jako krtek. Říkáme mu Alberto.

Žďárský pohár měl tentokrát malou účast, pouze pět trojic. Vítězství si zopakovali Pornoherci ve složení Martin Krátký, Lukáš Rosenberk a Patrik Srba před Modřicemi a ORL (Ondra Brychta, Radim Něměc a Luděk Musil).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nastal podzim a nás čekaly poslední dva zápasy základní skupiny I. ligy v Janovicích a doma s Bělou. Pro jistotu postupu do play-off jsme potřebovali získat dva body a doufali jsme v jejich zisku už v Janovicích. Měla tomu pomoci i divácká kulisa a proto jela dvě auta fanoušků. Začátek byl ale tragický a prohrávali jsme 0:3. Marťas nebyl v své kůži a s Kájou nečekaně podlehli slabší Franicově dvojce. V trojce spolu s Lukim uhráli první bod a další získali Brajeni (Luki s Davidem). Když Kája suverenně vyhrál singl začalo se to kolem barvit do růžova, ale Macura zavelel k přebarvení na černo. Po trojkách 3:5. Naštěstí závěrečné dvojky nám vyšly a unaveného soupeře jsme přebojovali. Stav 5:5 ještě jistotu nedává, ale Modřice doma remizovali s Bělou a to nám hraje do karet . Potřebujeme doma získat bod.

IMGP2324

IMGP2462 IMGP2394

 

 

 

 

 

IMGP2588_upr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Béčku domácí zápas v Dalečínem nevyšel – jasná porážka 1:6 a další týden prohrálo i v Havlíčkově Brodě dá se říct, že vyhraný zápas , 4:6 a stejně tak dopadlo i v Hlinsku. Dorostenci pak nestačili na Dalečín, ale kladem bylo, že příležitost dostali i žáčci Péťa Pešek a Štěpán Šimek.

Zápas s Bělou nezačal zrovna šťastně. Hosté přijeli kompletní, snad poprvé v sezoně. domácí již tradičně bez zraněného Honzy Kysilky, z rodinných důvodů chybějícího Pepíka Hochmana a trucujícího Milana Paula. Kája s Marťasem prohráli hned první dvojku, ale Kamil s Paťou jejich zaváhání napravili a nerozhodný stav byl i po trojicích. K trháku nasadili již zdá se tradičně Brajeni a Kája v singlu. Vedení o dva body jsme sice neudrželi, ale Kája, Marťas a Luki s přehledem získali potřebný pátý bod a zdálo se, že celkové vítězství už nemůže uniknout. Bohužel uspokojení a ztráta koncentrace umožnila hostům stav utkání srovnat. Určitě kaňka a zklamání diváků, ale play-off je naše.

Naším soupeřem pro play-off se stal vítěz základní části NK Zruč – Senec a první utkání se také hrálo na jejich hřišti. I na tento zápas se vypravili fanoušci Míra, Vlasta a Radim, kteří mohli vidět již tradiční tragický začátek. Za stavu 0:4 nastoupil Kája  k singlu proti Smolovi a nedal mu šanci, snad jen v začátku obou setu se Smola držel na vyrovnaném stavu, pak však Kája zabral a celkový výsledek byl jednoznačný. Získaný bod jakoby nalil našim trochu adrenalinu do žil a vyhráli jsme obě následující trojky. K rozhodujícímu zápasu proti sobě nastoupily první dvojky – domácí Štolka s Pavlem Stehlíkem a naši Kája s Marťasem. Diváci viděli nádherný nohejbal s maximální mírou bojovnosti. Všichni čtyři aktéři hráli fantastické balony a nakonec v každém setu rozhodla jedna jediná chyba v náš neprospěch. Konečný stav 5:3 pro domácí není rozhodně naší ostudou, ale je třeba se zamyslet, proč nám utíká začátek .

Béčko, ač v improvizované sestavě, konečně zabralo a na domácí půdě porazilo Dalečín 6:3. Hráli Jirka Staněk, Radim Němec, Petr a Tomáš Jelínkovi, Ondra Brychta, Tomík Landa a Luďa Musil.

Céčko rovněž porazilo Dalečín B tentokrát na jeho půdě 5:2 a probojovalo se finále okresního přeboru. Naše sestava: Petr Jelínek senior, Petr Jelínek junior, Tomáš Jelínek a Alda Stejskal.

A do třetice dorost hrál rovněž v Dalečíně a prohrál 2:3.

Odveta se konala o týden později za pěkného počasí a za mimořádného zájmu diváků. Začátek nám tentokrát utekl jen trošku a po singlu jsme dokonce vedli 3:2. Zkušený soupeř si však i tento zápas pohlídal a k žádnému překvapení nás nepustil a zápas skončil stejně jako ten první 3:5. Nepostoupili jsme do finále, ale přesto lze nakonec sezonu hodnotit kladně – do play-off jsme se dostali.

Béčko vyhrálo i svůj poslední zápas ve Smrčku a je jen škoda, že zabralo tak pozdě. Céčko skončilo ve finále okresu na druhém místě stejně jako dorostenci v kraji.

Další týden jsme uspořádali závěrečnou, tentokrát v režii Fandy Sládka, který opékal krocany, pivko a kořauku dodal Jirka Staněk, který se rozhodl oslavit s námi své 35. narozky. Vše probíhalo v normě a nic mimořádného se nestalo. Milan si jako obvykle bucnul v klubovně a když ho o půlnoci budili, aby šel do jiné restaurace, tak mu chvilku trvalo než se zorientoval, kde vlastně je. Pak na to přišel a rozhodl se, že doma je také krásně. Vyklopýtal přes zahrádky, nahoře předvedl piruetku kolem vodovodní trubky a bez úhony zapadl do svého baráčku.

Hned v pondělí jsme začali s opravami propadlých podlah v šatně a klubovně. Bourání byla pěkná rasovina, ale zvládli jsme to. Za pomoci Štefana Urbaníka byla provedena betonáž a protože betonu přivezli o kubík víc zabetonovali jsme všechno co se dalo. K betonáži se Milan s Luďou dostavili trošku indisponováni, jeden po návštěvě veletrhu, druhý po oslavě nákupu TV. Pastelky se jim klepaly a Štefan musel malovat šipky, aby s kolečkem trefili nájezd. Po překonání absťáku a doředěním krve pivkem brigádu celkem zvládli.

Štěpán Šimek a Petr Pešek se zúčastnili MČR mladších žáků v singlu, které se konalo v Prostějově. Byla to jejich první zkušenost a dle slov vedoucího výpravy, Pepíka Fraie si nevedli zas tak špatně. Nepostoupili ze základních skupin, ale zejména Péťa předvedl velmi dobré výkony.

A potom už se blížilo vyvrcholení celé letošní sezony. MČR jednotlivců, které se tentokrát konalo v Nymburku a kde se Karel Hron chtěl pokusit o třetí titul mistra  v řadě. Odjela nás celá výprava a viděli jsme, že obhajoba nebude jednoduchá. Z celé singlové špičky chyběl jen zraněný Pavel Kop.

Karel s lehkostí sobě vlastní prošel základní skupinou, kde porazil Lukiho Rosenberka z Modřic, Matěje Medka z K. Varů a Jana Sýkoru z Českého Brodu. V osmifinále začalo přituhovat, neboť se dostal do silnější poloviny pavouka a narazil na Petra Víta. Bez problémů ho zdolal a čekal ho Michal Plachý ze Vsetína. Zvítězil sice ve dvou setech, ale byl velmi těžký zápas. V semifinále pak narazil na Jakuba Mrákavu. Kubovi začaly docházet síly a Karel ho celkem přesvědčivě přehrál. Ve finále nastoupil proti Michalovi Kolenskému z Čelákovic. Začátek nás velmi potěšil.  Karel šel snadno do vedení 5:1, ale pak se to nepochopitelně zaseklo. Michal byl skvělý v poli a vynikající patou vyháněl Karla z kurtu. Vyhrál první set a i druhý set měl stejný průběh. Karel bojoval dotáhl ze stavu 6:9 na shodu a tvrdým podáním dostal Kolenského do obrovských potíží. Jenže v tom okamžiku zaúřadoval rozhodčí Čukan, který, ač měl na lajně praporkáře, zapískal aut. Po protestech se omluvil a dal nové podání, ale rozhozený Kája dal míč do autu. A tak máme“ jen stříbro“, ale na Káju jsme hrdí a věříme, že v dalších letech jim zase ukážeme, že Mistr může být jen na Vysočině, ve Žďáře nad Sázavou, na kurtech SKP.

DSD_5343

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poslední velkou akcí našeho oddílu byl prostějovský turnaj trojic mladších žáků. Pod vedením šéftrenéra mládeže, Petra Jelínka se zúčastnili Petr Pešek, Štěpán Šimek, Ondřej a Adam Bukáčkovi. V prvním zápase smolně podlehli Košicím, pak po taktickém výkonu porazili Modřice B a v posledním zápase skupiny podlehli Zbečníku, který byl jasně lepší. Hned na úvod play-off na ně však čekal vítěz druhé skupiny, Modřice A. Naši kluci si před zápasem dali obídek, narvali do sebe řízek se salátem a na kurtu se nemohli probudit. Výsledkem byla jednoznačná porážka. Přesto účast byla prospěšná pro získání zkušeností a kluci budou muset přidat, aby dosáhli na herní úroveň svých vrstevníků.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

45 komentářů so far- Add one»

 1. 1. g Said:

  Heya i am for the primary time here. I found this
  board and I find It really helpful & it
  helped me out much. I am hoping to give one thing back and aid others such
  as you helped me.

 2. 2. g Said:

  You should take part in a contest for one of the best websites online.
  I’m going to highly recommend this site!

 3. 3. g Said:

  Excellent article. I certainly love this site. Keep writing!

 4. 4. Click here to buy CBD oil Said:

  Hey there! I know this is kind of off topic but I was wondering which blog platform are you using for this website? I’m getting tired of WordPress because I’ve had issues with hackers and I’m looking at options for another platform. I would be great if you could point me in the direction of a good platform.|

 5. 5. XXX Videos Said:

  It’s really very complex in this full of activity life to listen news on TV, thus I only use the web for that reason, and take the most recent news.|

 6. 6. want g Said:

  It’s very trouble-free to find out any matter on web as compared to
  books, as I found this article at this web page.

 7. 7. Best CBD Oil Said:

  Heya i am for the first time here. I found this board and I find It truly useful & it helped me out much. I hope to give something back and aid others like you helped me.|

 8. 8. Best CBD Oil for Dogs Said:

  Hi there! Someone in my Facebook group shared this website with us so I came to give it a look. I’m definitely enjoying the information. I’m book-marking and will be tweeting this to my followers! Terrific blog and great style and design.|

 9. 9. time g Said:

  I really like your blog.. very nice colors & theme.
  Did you create this website yourself or did you hire someone
  to do it for you? Plz respond as I’m looking to create my
  own blog and would like to know where u got this from. kudos

 10. 10. https://tinyurl.com/rsacwgxy g Said:

  It’s hard to find educated people about this subject, but
  you sound like you know what you’re talking about! Thanks

 11. 11. MurrayVob Said:

  comfortis without vet prescription online ed meds
  onlinepharmacyero.com anti fungal pills without prescription

 12. 12. JeromeErape Said:

  what is cialis used for cheap cialis
  bestpricemedz.com cialis without doctor prescription

 13. 13. MurrayVob Said:

  real viagra without a doctor prescription usa ed meds online
  onlinepharmacyero.com fast ed meds online

 14. 14. walk in cooler doors Said:

  We’re a group of volunteers and starting a new scheme in our community. Your website offered us with valuable information to work on. You’ve done a formidable job and our whole community will be thankful to you.|

 15. 15. JeromeErape Said:

  cialis 100 mg lowest price cialis
  bestpricemedz.com generic viagra

 16. 16. MurrayVob Said:

  cialis without doctor prescription how to get prescription drugs without doctor
  onlinepharmacyero.com viagra without a prescription

 17. 17. Tyler Tysdal Said:

  Pretty! This has been a really wonderful article. Thanks for supplying these details.|

 18. 18. JeromeErape Said:

  show cialis working buy cialis
  bestpricemedz.com cheap cialis

 19. 19. MurrayVob Said:

  viagra without doctor prescription buy prescription drugs without doctor
  onlinepharmacyero.com cheap pet meds without vet prescription

 20. 20. tinyurl.com Said:

  I just couldn’t go away your website prior to suggesting that I actually enjoyed the standard info a person supply on your visitors?
  Is going to be again continuously in order to check out new posts

 21. 21. https://salmaexpress.com/author/eloyechols/ Said:

  You really make it seem so easy with your presentation but I find this matter to be really something that I think I would never understand.

  It seems too complex and very broad for me.
  I’m looking forward for your next post, I’ll try to get the hang
  of it!

 22. 22. http://tinyurl.com Said:

  Unquestionably believe that that you said. Your favourite
  justification seemed to be on the net the simplest factor to
  be mindful of. I say to you, I certainly get irked whilst other people consider
  concerns that they just do not recognise about. You controlled to hit the nail upon the highest and also outlined out the entire thing without having side effect
  , other people can take a signal. Will probably be again to get more.
  Thanks

 23. 23. directory.themixup2.com Said:

  I am genuinely thankful to the owner of this website who
  has shared this great paragraph at at this place.

 24. 24. http://tinyurl.com/ Said:

  I know this if off topic but I’m looking into starting
  my own weblog and was curious what all is required to get set up?
  I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?
  I’m not very web savvy so I’m not 100% positive.
  Any recommendations or advice would be greatly appreciated.
  Many thanks

 25. 25. cbd oil that works 2020 Said:

  Have you ever considered creating an ebook or guest authoring on other sites?
  I have a blog based upon on the same information you discuss and would love to
  have you share some stories/information. I know my
  audience would appreciate your work. If you are even remotely interested, feel free to shoot me an e-mail.

 26. 26. cbd oil that works 2020 Said:

  Excellent site. A lot of useful information here. I’m sending it to some pals ans also
  sharing in delicious. And obviously, thanks on your sweat!

 27. 27. cbd oil that works 2020 Said:

  Hello friends, how is all, and what you wish for to say on the topic of this post, in my view its really amazing in favor of me.

 28. 28. cbd oil that works 2020 Said:

  Thanks in support of sharing such a fastidious thought, post is nice, thats why i have read it entirely

 29. 29. cbd oil that works 2020 Said:

  This piece of writing is genuinely a good one it helps new the web people, who are wishing in favor of blogging.

 30. 30. cbd oil that works 2020 Said:

  Wonderful blog! I found it while surfing around on Yahoo
  News. Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News?
  I’ve been trying for a while but I never seem to get there!
  Thank you

 31. 31. Andrewpoigo Said:

  what are the side effects of cialis cialis coupon

 32. 32. ShannonVex Said:

  п»їcialis cheap cialis
  tadalafilprof.com – real cialis without a doctor prescription

 33. 33. Andrewpoigo Said:

  cialis for daily use cialis without doctor prescription

 34. 34. ShannonVex Said:

  canadian viagra cialis cialis coupon
  tadalafilprof.com – generic cialis available

 35. 35. JerryThymn Said:

  Знаете ли вы?
  Молнию можно не только увидеть, но и съесть.
  Бывший наркокурьер, став премьер-министром Юкона, принимал законы против наркомании и наркоторговли.
  В 1941 году в московскую «Писательскую роту» пришли добровольцами бывший вор и следователь ЧК.
  Каждая шестая яркая галактика во Вселенной очень сильно испускает газы.
  Английский крейсер ценой четырёх попаданий защитил конвой от немецкого рейдера.

  arbeca

 36. 36. Google Said:

  The data mentioned in the article are a number of the most effective offered.

 37. 37. cbd oil for pain Said:

  Here is a good Blog You might Find Fascinating that we Encourage You

 38. 38. maeng da kratom Said:

  Here are some of the web pages we suggest for our visitors

 39. 39. Sonia Randhawa Said:

  although web-sites we backlink to below are considerably not connected to ours, we really feel they may be essentially worth a go as a result of, so possess a look

 40. 40. 더킹카지노 Said:

  Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement account it. Look advanced to more added agreeable from you! However, how can we communicate?|

 41. 41. 우리카지노 Said:

  It is perfect time to make some plans for the future and it’s time to be happy. I’ve read this post and if I could I want to suggest you some interesting things or advice. Maybe you could write next articles referring to this article. I wish to read more things about it!|

 42. 42. cleeck here Said:

  Be A Vacationer Rather Than A Traveler By Using These Straightforward Suggestions

 43. 43. check this out Said:

  Be A Vacationer Rather Than A Traveler By Using These Straightforward Suggestions

 44. 44. 5euros Said:

  that would be the end of this write-up. Here youll uncover some internet sites that we think you will value, just click the links over

 45. 45. 토토사이트 Said:

  If you are going for best contents like me, simply pay a visit this website daily as it presents feature contents, thanks

Přidej komentář