2013

2 0 1 3

 

Rok 2013 začal schůzí áčka, aby se vědělo co bude dál. Po bouřlivé debatě jsme došli k závěru, že kádr zůstává pohromadě a poctivě se připraví na další prvoligovou sezonu. Na následujícím tréninku si Marťas podvrtl kotník a na měsíc se vyřadil z procesu. Rozhodli jsme se, že kádr posílíme a zatím se podařilo získat Honzu Kysilku alias Gebu z Dalečína. Výborná levačka a přehled ve hře. Poctivý trénink se projevuje na Davidovi a Lukim Nejedlých. Vypadá to, že o základní sestavu pořádně zabojují.

Béčko posílil Jirka Staněk a také se ujal vedení a tréninku tohoto týmu.

V únoru jsme uspořádali turnaj trojic žáků a dorostenců konečně ve Žďáře v hale na Bouchalkách. Naše sestavy:

žáci – Jan Štefáček, Petr Pešek, Štěpán Šimek

dorost – Tomáš Jelínek, Ondřej Brychta, Tomáš Landa

Žáčci hráli snad poprvé na dva dopady a nervozita je brala docela dost. Přesto proti zkušeným soupeřům bojovali a podání Štěpána dělalo docela problémy. Nakonec skončili pátí. Dorostenci se probojovali do čtvrtfinále a pak prohráli s favority ze Stratova.

Výsledky:

žáci – Sokol Prostějov,. Avia Čakovice, SK Kotlářka

dorost – Stratov B, Stratov A, Kotlářka B

27. března se konal již třetí ročník vyhlášení nejlepšího sportovce Žďárska. Měli jsme tentokrát čtyři  želízka v ohni a nejlépe se umístil Karel Hron na 3. místě mezi dospělými. Martin Krátký obsadil 6. místo mezi mládežníky a na stejném místě se umístilo prvoligové áčko. Milan Pivnička obsadil 7. místo mezi trenéry.

Start prvoligové sezony se blíží a jako každoročně nemůžeme být bez problémů. Na krajský turnaj do Letovic odjeli, přes zákaz trenéra, Paťa, Kája a Geba a zcela podle očekávání to dopadlo tak, že si Geba vyvalil koleno a zřejmě má po své první ligové sezoně. Co jsou platná slova jak ho to strašně mrzí, natrénované sestavy jsou v háji. A tak si Jirka v klubovně vyzvedl zpět dres, odstranil nálepky jako „Poslední sbohem“ a Opravdu naposled“ a v sobotu musí opět nastoupit za áčko proti Startu Plzeň.

PKS okna Žďár nad sáz. - 1. liga - 2013

PKS okna Žďár nad sáz. – 1. liga – 2013

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sezona začala smolně a její pokračování mnoho radosti nepřineslo. V úvodním zápase jsme zvítězili nad Startem Plzeň, ale v následujícím zápase v Českých Budějovicích chyběl Patrik Srba a tak nás čekala nakládačka. Budějkám skvěle zahráli Chalupa s Fíkem. Hned v úvodu domácího zápasu s Přerovem si Patrik přivodil výron v kotníku a je vyřazen dlouhodobě ze hry. Nehráli jsme dobře a Přerov nám žádnou šanci nedal. Proti Zruči zase chyběl Kamil v Modřicích pro změnu David Nejedlý. Milan před zápasy neví koho bude mít k dispozici, natrénované sestavy se rozpadly. Před zápasem s Janovicemi oznámil pracovní zaneprázdnění Paulinho, ale přijel Pepík Hochman. Je načase zvednou prapor, pravil Kamil a tým se skutečně zvedl. Janovice porazil 6:2  a snad se blýská na lepší časy.

Poslední zápas první poloviny dlouhodobé části soutěže nás čekal v Bělé a Milanovi zbylo torzo týmu. Chybělo 5 hráčů – Kysilka, Srba, D. Nejedlý, Paul a Hochman. Naštěstí se vrátil Alda. V koleně mu sice brká, ale Bělou zničil blokem. S Kamilem uhráli dvojku a trojku, další body přidali Kája s Marťasem a překvapivě i Jirka s Ondrou ve třetí dvojce. Výsledek 6:3 pro nás je více než potěšitelný. A teď na Plzeň, Vávro, na Plzeň.

Druhá  polovina dlouhodobé části však nezačala nijak slavně. Přestože některé zápasy vypadaly velmi slibně tak na jejich konci nás čekala porážka 4:6 – Plzeň, Přerov, Zruč. Do sestavy se vráti lPepík Hochman a zasloužil se o remízu s Budějkami, ale pak si při fotbale zlomil nos  a ještě si k tomu přivodil otřes mozku. Zranění Geby a Paťi se nelepší, Milan Paul utkání sabotuje a tak do akce museli Ondra Brychta, Tomáš Jána a Dušan Horvath. Proti Modřicím obětavě nastoupili Pepík i Alda a na výkonu to bylo znát. K tahounům týmu – Kájovi a Marťasovi se bodově přidali i Kamil a zejména vedle Pepíka vyrostl David Nejedlý. Vyhraná třetí dvojka lámala zápas a na konci bylo naše vítězství 6:2 a posun v tabulce do první čtyřky. Po letní přestávce nás nečekají lehké zápasy, ale Janovice a Bělá jsou soupeři porazitelní.

Letošní sezona nezastihla v dobrém rozmaru béčko, nevyhrálo jediný zápas, ale nejsou v tom kluci sami. Sobík toho ze zdravotních důvodů moc neodehrál, Jirka Staněk a Ondra  Brychta zaskakovali v áčku. Některé výsledky však byly velmi těsné.

Dorost si v krajském přeboru vede celkem dobře .

Nestor týmu po presidentovi a Vlastovi, Jaroušek Kletečka oslavil krásné pětapadesáté narozeniny. Při klobáskách a kvasničáku bylo nádherně a jediný problém nastal, když došel rum. Jaroušek si ale dokázal poradit. O půl noci zavolal Leošovi Filippi a za chvilku byl na kurtu taxík s litránkem tohoto moku. Milan toho moc neví, protože tou dobou si už bucnul.

Celé léto bylo krásné počasí a celkem nic mimořádného se nestalo. Jen Radek Landa po jednom mimořádně úspěšném pondělku přišel na kurt pěšky a hledal ortézu. Zaujaly nás lehké odřeniny v jeho obličeji a on pravil, že neví jak k nim přišel, že v podstatě neví jak se dostal včera domů, ale že to vypadá jako kdyby několikrát upadl z kola protože batoh má uválený jako prase. Doporučili jsem mu ať už raději nechodí domů sám, že už přece jenom má určitý věk a lepší to už nebude. Vzal si naše rady k srdci a k další účasti na kurtu se nechal doprovázet starším bratrem Zdendou, aby měl nad sebou dozor.Po treninku oba bratři Landové vzorně společně opustili kurt a slíbili, že na sebe dají pozor. Asi po deseti minutách byl na stezce zahlédnut Radek jak se v šíleném tempu vrací pro zapomenutý batoh. Bravurně zvládl retardér i bránu borců, se slovy „já jsem ale blbec“ hodil batoh na záda, otočil kolo, vskočil do sedla a v závratném tempu proletěl zpět branou borců. Zapomněl ale na večerní rosu, přehnal náklon v zatáčce a smyk na přední kolo už neustál. Řidítek se nepustil a asi tři metry ryl hubou v trávě jako krtek. Říkáme mu Alberto.

Žďárský pohár měl tentokrát malou účast, pouze pět trojic. Vítězství si zopakovali Pornoherci ve složení Martin Krátký, Lukáš Rosenberk a Patrik Srba před Modřicemi a ORL (Ondra Brychta, Radim Něměc a Luděk Musil).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nastal podzim a nás čekaly poslední dva zápasy základní skupiny I. ligy v Janovicích a doma s Bělou. Pro jistotu postupu do play-off jsme potřebovali získat dva body a doufali jsme v jejich zisku už v Janovicích. Měla tomu pomoci i divácká kulisa a proto jela dvě auta fanoušků. Začátek byl ale tragický a prohrávali jsme 0:3. Marťas nebyl v své kůži a s Kájou nečekaně podlehli slabší Franicově dvojce. V trojce spolu s Lukim uhráli první bod a další získali Brajeni (Luki s Davidem). Když Kája suverenně vyhrál singl začalo se to kolem barvit do růžova, ale Macura zavelel k přebarvení na černo. Po trojkách 3:5. Naštěstí závěrečné dvojky nám vyšly a unaveného soupeře jsme přebojovali. Stav 5:5 ještě jistotu nedává, ale Modřice doma remizovali s Bělou a to nám hraje do karet . Potřebujeme doma získat bod.

IMGP2324

IMGP2462 IMGP2394

 

 

 

 

 

IMGP2588_upr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Béčku domácí zápas v Dalečínem nevyšel – jasná porážka 1:6 a další týden prohrálo i v Havlíčkově Brodě dá se říct, že vyhraný zápas , 4:6 a stejně tak dopadlo i v Hlinsku. Dorostenci pak nestačili na Dalečín, ale kladem bylo, že příležitost dostali i žáčci Péťa Pešek a Štěpán Šimek.

Zápas s Bělou nezačal zrovna šťastně. Hosté přijeli kompletní, snad poprvé v sezoně. domácí již tradičně bez zraněného Honzy Kysilky, z rodinných důvodů chybějícího Pepíka Hochmana a trucujícího Milana Paula. Kája s Marťasem prohráli hned první dvojku, ale Kamil s Paťou jejich zaváhání napravili a nerozhodný stav byl i po trojicích. K trháku nasadili již zdá se tradičně Brajeni a Kája v singlu. Vedení o dva body jsme sice neudrželi, ale Kája, Marťas a Luki s přehledem získali potřebný pátý bod a zdálo se, že celkové vítězství už nemůže uniknout. Bohužel uspokojení a ztráta koncentrace umožnila hostům stav utkání srovnat. Určitě kaňka a zklamání diváků, ale play-off je naše.

Naším soupeřem pro play-off se stal vítěz základní části NK Zruč – Senec a první utkání se také hrálo na jejich hřišti. I na tento zápas se vypravili fanoušci Míra, Vlasta a Radim, kteří mohli vidět již tradiční tragický začátek. Za stavu 0:4 nastoupil Kája  k singlu proti Smolovi a nedal mu šanci, snad jen v začátku obou setu se Smola držel na vyrovnaném stavu, pak však Kája zabral a celkový výsledek byl jednoznačný. Získaný bod jakoby nalil našim trochu adrenalinu do žil a vyhráli jsme obě následující trojky. K rozhodujícímu zápasu proti sobě nastoupily první dvojky – domácí Štolka s Pavlem Stehlíkem a naši Kája s Marťasem. Diváci viděli nádherný nohejbal s maximální mírou bojovnosti. Všichni čtyři aktéři hráli fantastické balony a nakonec v každém setu rozhodla jedna jediná chyba v náš neprospěch. Konečný stav 5:3 pro domácí není rozhodně naší ostudou, ale je třeba se zamyslet, proč nám utíká začátek .

Béčko, ač v improvizované sestavě, konečně zabralo a na domácí půdě porazilo Dalečín 6:3. Hráli Jirka Staněk, Radim Němec, Petr a Tomáš Jelínkovi, Ondra Brychta, Tomík Landa a Luďa Musil.

Céčko rovněž porazilo Dalečín B tentokrát na jeho půdě 5:2 a probojovalo se finále okresního přeboru. Naše sestava: Petr Jelínek senior, Petr Jelínek junior, Tomáš Jelínek a Alda Stejskal.

A do třetice dorost hrál rovněž v Dalečíně a prohrál 2:3.

Odveta se konala o týden později za pěkného počasí a za mimořádného zájmu diváků. Začátek nám tentokrát utekl jen trošku a po singlu jsme dokonce vedli 3:2. Zkušený soupeř si však i tento zápas pohlídal a k žádnému překvapení nás nepustil a zápas skončil stejně jako ten první 3:5. Nepostoupili jsme do finále, ale přesto lze nakonec sezonu hodnotit kladně – do play-off jsme se dostali.

Béčko vyhrálo i svůj poslední zápas ve Smrčku a je jen škoda, že zabralo tak pozdě. Céčko skončilo ve finále okresu na druhém místě stejně jako dorostenci v kraji.

Další týden jsme uspořádali závěrečnou, tentokrát v režii Fandy Sládka, který opékal krocany, pivko a kořauku dodal Jirka Staněk, který se rozhodl oslavit s námi své 35. narozky. Vše probíhalo v normě a nic mimořádného se nestalo. Milan si jako obvykle bucnul v klubovně a když ho o půlnoci budili, aby šel do jiné restaurace, tak mu chvilku trvalo než se zorientoval, kde vlastně je. Pak na to přišel a rozhodl se, že doma je také krásně. Vyklopýtal přes zahrádky, nahoře předvedl piruetku kolem vodovodní trubky a bez úhony zapadl do svého baráčku.

Hned v pondělí jsme začali s opravami propadlých podlah v šatně a klubovně. Bourání byla pěkná rasovina, ale zvládli jsme to. Za pomoci Štefana Urbaníka byla provedena betonáž a protože betonu přivezli o kubík víc zabetonovali jsme všechno co se dalo. K betonáži se Milan s Luďou dostavili trošku indisponováni, jeden po návštěvě veletrhu, druhý po oslavě nákupu TV. Pastelky se jim klepaly a Štefan musel malovat šipky, aby s kolečkem trefili nájezd. Po překonání absťáku a doředěním krve pivkem brigádu celkem zvládli.

Štěpán Šimek a Petr Pešek se zúčastnili MČR mladších žáků v singlu, které se konalo v Prostějově. Byla to jejich první zkušenost a dle slov vedoucího výpravy, Pepíka Fraie si nevedli zas tak špatně. Nepostoupili ze základních skupin, ale zejména Péťa předvedl velmi dobré výkony.

A potom už se blížilo vyvrcholení celé letošní sezony. MČR jednotlivců, které se tentokrát konalo v Nymburku a kde se Karel Hron chtěl pokusit o třetí titul mistra  v řadě. Odjela nás celá výprava a viděli jsme, že obhajoba nebude jednoduchá. Z celé singlové špičky chyběl jen zraněný Pavel Kop.

Karel s lehkostí sobě vlastní prošel základní skupinou, kde porazil Lukiho Rosenberka z Modřic, Matěje Medka z K. Varů a Jana Sýkoru z Českého Brodu. V osmifinále začalo přituhovat, neboť se dostal do silnější poloviny pavouka a narazil na Petra Víta. Bez problémů ho zdolal a čekal ho Michal Plachý ze Vsetína. Zvítězil sice ve dvou setech, ale byl velmi těžký zápas. V semifinále pak narazil na Jakuba Mrákavu. Kubovi začaly docházet síly a Karel ho celkem přesvědčivě přehrál. Ve finále nastoupil proti Michalovi Kolenskému z Čelákovic. Začátek nás velmi potěšil.  Karel šel snadno do vedení 5:1, ale pak se to nepochopitelně zaseklo. Michal byl skvělý v poli a vynikající patou vyháněl Karla z kurtu. Vyhrál první set a i druhý set měl stejný průběh. Karel bojoval dotáhl ze stavu 6:9 na shodu a tvrdým podáním dostal Kolenského do obrovských potíží. Jenže v tom okamžiku zaúřadoval rozhodčí Čukan, který, ač měl na lajně praporkáře, zapískal aut. Po protestech se omluvil a dal nové podání, ale rozhozený Kája dal míč do autu. A tak máme“ jen stříbro“, ale na Káju jsme hrdí a věříme, že v dalších letech jim zase ukážeme, že Mistr může být jen na Vysočině, ve Žďáře nad Sázavou, na kurtech SKP.

DSD_5343

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poslední velkou akcí našeho oddílu byl prostějovský turnaj trojic mladších žáků. Pod vedením šéftrenéra mládeže, Petra Jelínka se zúčastnili Petr Pešek, Štěpán Šimek, Ondřej a Adam Bukáčkovi. V prvním zápase smolně podlehli Košicím, pak po taktickém výkonu porazili Modřice B a v posledním zápase skupiny podlehli Zbečníku, který byl jasně lepší. Hned na úvod play-off na ně však čekal vítěz druhé skupiny, Modřice A. Naši kluci si před zápasem dali obídek, narvali do sebe řízek se salátem a na kurtu se nemohli probudit. Výsledkem byla jednoznačná porážka. Přesto účast byla prospěšná pro získání zkušeností a kluci budou muset přidat, aby dosáhli na herní úroveň svých vrstevníků.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA